CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wyjazdy, przyjazdy… i pranie
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

Wyjazdy, przyjazdy… i pranie

Na końcu nawet najpiękniejszego wypadu z rodziną zawsze pojawia się wizja PRANIA. Kiełkuje ona w mojej głowie już w momencie, gdy podczas naszych wycieczek zakładam reklamówkę pod tytułem: „BRUDNE CIUCHY”. Rzucam ją w najciemniejszy „hotelowy” kąt i oznajmiam jej istnienie okrzykiem – TU WRZUCAJCIE BRUDNE GALOTY. Tak, jestem psajcho!

Ja oczywiście, naturalnie ależ wszystko wiem, że nie trę na tarce w rzece i nie przeciskam przez praskę JAK TO BYŁO KIEDYŚ tylko mam „wypasioną” ośmioletnią pralkę. Z każdym kolejnym miesiącem jej żywot przedłużam siłą woli i dziękuję, że jest z nami. Zdaję sobie doskonale sprawę, że została prawdopodobnie zmontowana na ciężką pracę z naszymi cotygodniowymi stertami ciuchów przez 5 lat, a tu kolejny rok bęben kręci się sprawnie. Zatem uspokajam, iż rozumiem fakt, że nie piorę ja, ale pralka-bohaterka.

Jednak, gdy zaczyna się wirowanie wiem, że do akcji za chwilę będę musiała wkroczyć jednak JA. Będę musiała wyjąć wszystko z jej środka, a to wcale nie jest takie proste i oczywiste. Przecież zdarzy się zapomnieć, a gdy polujesz na programy oszczędnościowe, to włączasz pranko po 22 i nie możesz sobie wyłączyć wirowania kiedy ci się podoba. Czekając na koniec prania, zasypiasz i rano lecisz sprawdzić czy już zgniło czy do przeżycia. A jak się rozpędzę, to włączam raz za razem – ręczniki ciach, potem czarne, białe – a co!, kolorowe, sweterki, pościele. Następnie wyciągam mokre sterty, które zdają się nie mieć końca i nerwowo rozglądam się za wolnymi miskami. Potem szukam miejsc do rozwieszania, bo pręty na stojącej suszarce już dawno się skończyły. Zaczyna brakować kanap, krzeseł, grzejników, a żyrandol już nie dźwiga siódmego wieszaka. Ostatecznie jeszcze jakaś klamka, część na brzegu miski i jesteś super hiper WYPRANA. Jednak to wszystko niestety kiedyś wyschnie… i stanie się stertą do PRASOWANIA. Zatem - fakt ja nie piorę, ale cała reszta to już ja.

Mogłabym do tematu podejść bardziej romantycznie i sentymentalnie. Przecież wkładając spodnie narciarskie do pralki należałoby popatrzeć na te plamy nieco inaczej. Przypomnieć sobie na przykład – oooo, a tutaj to wracaliśmy z gofrów i akurat cała czekolada spadła na łydkę. A tu na tyłku odcisnęły się pierwsze upadki na stoku na oślej łączce w czasie odwilży. Aaaaaaaa ta plama na tyłku dżinsów, to pojawiła się w momencie, gdy młodsze dziecię obrażone usiadło na schodach i uparcie twierdziło, że najlepszą pamiątką z Karkonoszy będzie przywiezienie wielkiej maskotki PIKACZU. A te plamy tutaj to już wspomnienie po bitwie na śnieżki, ale że śnieg był zebrany z drogi to i kurtka do prania. Tak, tak można byłoby mieć taką metodę, ale ja jej nie mam. Zastanawiam się raczej – jak takie małe słodkie dziewczynki są w stanie ubrudzić tyle rzeczy! Codziennie! No nic kończę, bo myśl o jutrzejszym powrocie do rzeczywistości mnie lekko dobija. Poza tym czas na pranie. Tym razem kolor! Fju, fju.

Niech moc będzie z Wami!
KOMENTARZE
Ula 2.08.2020 godz: 21:04
Polecam kupić suszarkę na pranie i problem rozwieszania i prasowania zniknie. W tym roku zakupiłam to cudo i żałuje że nie wcześniej.
O AUTORZE
Paulina Kałużna
Paulina Kałużna
Uzależniona od czytania, zwłaszcza biografii i kryminałów, a od pewnego czasu także od literatury dla dzieci. Mama dwóch córek, dla których zaczęła pisać bajki. Fanka płyt winylowych, uwieczniania na zdjęciach największych pierdoł związanych z własnymi dziećmi, Tatr i koloru niebieskiego. Od gotowania woli chodzić na gotowe, nie znosi bałaganu, nie zaczyna dnia bez kawy z mlekiem i nie kończy go bez przeczytania choć jednej strony książki. Lubi pisać!
PODOBNE WPISY
Mikroskala - niezwykły Park Makiet
Cały świat zamknięty w skali MIKRO!
FANTAZJA - animacje, eventy, warsztaty]
Fantazja oferuje usługi animacyjne od imprez tematycznyc...
TULISIE inspirują - miodolina - przepis na masę plastyczną
Miodolina to masa plastyczna z miodem! Będziecie zachwyceni!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ