CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wyprawka szkolna z FERIO Konin - gdzie kupić artykuły biurowe
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Wyprawka szkolna z FERIO Konin - gdzie kupić artykuły biurowe

Początek roku szkolnego tuż tuż. Jedni z Was z niepokojem zastanawiają się, jak będzie wyglądała organizacja roku szkolnego, inni już w myślach rwą włosy z głowy na myśl o kompletowaniu wyprawki szkolnej. Część z Was - bardziej zaprawiona w bojach - odkurzy nieco zapasy artykułów biurowych zgromadzone w latach poprzednich, jednak zdecydowaną większość naszych Czytelników zapewne czeka czas ostatnich zakupów. Wiemy, że szczególnie teraz nie należą one do przyjemności, a i dzieciom towarzyszenie nam i snucie się po sklepach nie sprawia takiej radości, jak w czasach poprzedzających pandemię. Zakupy coraz częściej kojarzą się z zagrożeniem lub przykrym obowiązkiem izolacji. 

Postanowiłyśmy więc nieco Was wesprzeć w poszukiwaniach asortymentu wyprawki szkolnej i wraz z FERIO Konin przygotowałyśmy...

garść podpowiedzi wraz z gotową listą zakupów!


Nasz zespół to przecież mamy i nauczycielki, więc możemy Wam służyć wiedzą merytoryczną, doświadczeniem i znajomością tematu. Nasze podpowiedzi mogą okazać się szczególnie pomocne dla debiutantów - rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych - pierwszoklasistów, którzy już na początku września przekroczą dumnie po raz pierwszy próg szkoły.

To dla nich szczególny i wyjątkowy czas oczekiwania, niepewności, skrajnych emocji radości i niepokoju. To dla nich kartki zeszytów szeleszczą przygodą, a pisaki i kredki pachną zupełnie magicznie.

Co powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej dla dziecka?

Tornister

Poza wszelką kategorią - to on pełni tu rolę nadrzędną, bowiem  w nim znajdą się niemalże wszystkie elementy wyprawki wypunktowane poniżej. Ważne jest, aby był bezpieczny dla kręgosłupa Waszego dziecka - zwróćcie uwagę na to czy ma usztywniony tył (plecy), szerokie, regulowane i wygodne szelki oraz czy jest lekki. Niektóre współczesne tornistry mają również postać/formę walizeczki na kółkach z wyciąganą rączką umożliwiającą prowadzenie szkolnego "dobytku". Tornister powinien przylegać do pleców, posiadać odblaski (tak, szalenie ważne dla bezpieczeństwa dzieci wracających późno z zajęć) oraz dodatkowe przegrody i komory pozwalające zachować ład w plecaku.

Ogromny wybór tornistrów szkolnych dla dzieci znalazłyśmy w sklepie SMYK w FERIO Konin - tam do Waszej dyspozycji jest potężna ekspozycja tornistrów i plecaków na ścianie sklepu.

1. Piórnik szkolny

To ten element wyprawki szkolnej, który wśród dzieci budzi szczególne emocje - to skrzynia pełna skarbów największych! To w piórniku znajdziecie długopisy, kredki, pisaki, ołówki. My doskonale jeszcze pamiętamy radość z odkrywania jego funkcjonalności, zawartości i ilości przegródek - im bardziej kolorowy był i im więcej zawierał pięter i zameczków, tym był piękniejszy. Zajmował też miejsce honorowe na stoliku szkolnym, a jako "pierwszaki" wykorzystywaliśmy go do zabaw przeróżnych.
Na rynku znajdziecie wiele wzorów i typów piórników szkolnych, a ich ceny są zróżnicowane i uzależnione m.in. od obecności wyposażenia lub motywu przewodniego. Z całą pewnością warto jest zwrócić uwagę na jakość/skład jego wyposażenia dodatkowego. W niektórych przypadkach warto jest kupić piórnik bez wyposażenia i skompletować je samodzielnie.

W FERIO Konin piórniki znajdziecie m.in. w sklepach PEPCO, EMPIK, SMYK czy Intermarché.

2. Zeszyty

To z całą pewnością jeden z najważniejszych punktów na liście wyprawki. 

Dla "pierwszaka" warto jest zakupić kilka zeszytów B5 w 3 linie i kilka zeszytów w kratkę. Ważne, żeby były 16-kartkowe, bo im mniej w plecaku szkolnym, tym lepiej dla kręgosłupa. Na rynku znajdziecie wiele wzorów zeszytów uczniowskich - w przypadku dzieci najmłodszych, które dopiero będą uczyły się pisać litery i cyfry pomoce mogą być zeszyty z kolorowymi liniami i kratką.
W przypadku zeszytów dla starszaka do wyboru macie również twardą i miękką okładkę, tematyczne i kilku formatów: od B5 do A4. Pamiętajcie jednak, że twarda okładka wygeneruje dodatkowy ciężar plecaka na plecach, chociaż wygląda bardzo estetycznie i jest trwalsza od miękkiej okładki. 

My największy wybór różnych zeszytów i brulionów szkolnych dla dzieci nieco starszych i młodzieży znalazłyśmy w EMPIKu w FERIO Konin - im poświęcony jest praktycznie cały regał w sklepie. Zeszyty 16-kartkowe dla dzieci młodszych znajdziecie natomiast w FERIO Konin w sklepach SMYK (również z kolorowymi liniami), Intermarche (tam znalazłyśmy nawet z kolorową kratką) oraz PEPCO.

3. Ołówki

Tak, na naszej pozycji znajdują się w TOP MUST HAVE i powinny być najlepszej jakości! Dlaczego?

W przypadku dzieci rozpoczynających przygodę na nauką szkolną, to ołówek będzie pierwszym narzędziem ćwiczenia pisania symboli, liter i cyfr. Dopiero później, jego miejsce zajmie dobrej jakości długopis lub pióro. Wracając do ołówków jednak, warto jest zwrócić uwagę na miękkość rysika i kształt oprawki - ważne, żeby ołówki, które będą służyły dziecku do nauki pisania miały przekrój sześciokąta - kształt i żłobienia "wymuszą" na dziecku nawyk prawidłowego trzymania ołówka i miały miękki rysik, np. B. Powinny być też lekkie. Zainwestujcie w najlepszej jakości narzędzie pracy Waszego dziecka, a kwota powyżej 10 zł za ołówek nie powinna Was odstraszyć.

Doskonałej jakości ołówki marki Faber Castell znajdziecie w EMPIKu w FERIO Konin. W sklepie SMYK natomiast znajdziecie cały regał z asortymentem doskonałej jakości artykułów biurowych i piśmienniczych marki ASTRA. Ciekawą ekspozycję i duży wybór ma również dział sklepu PEPCO.

4. Kredki

Tuż po ołówku kredki to obowiązkowe wyposażenie piórnika pierwszoklasisty.

To nimi uczniowie klas I podkreślają najważniejsze informacje. Są więc niezbędne, a tak lubiane przez dzieci pisaki są jedynie ich dodatkiem do wyprawki. Warto jest więc, aby były to najlepszej jakości kredki ołówkowe - nie dajcie się skusić na kredki "elastyczne", "bez konieczności temperowania" lub "niełamliwe", bo są twarde i trudno jest nimi rysować. Warto jest też zainwestować w dobre kredki ołówkowe, bowiem te lepszej jakości nie są tak kruche i łamliwe - wyobraźcie sobie "pierwszaka", który musi nadążyć w "notowaniu" lub rysowaniu, a męczy się z temperowaniem łamliwych kredek. Jest sam i musi być samodzielny, jednak w pracy Wy też chcecie pracować na najlepszej jakości sprzęcie i nie lubicie wadliwych narzędzi pracy.

Polecamy Wam więc kredki polskich lub czołowych producentów, np. tak znane i lubiane Bambino, Astra, Faber-Castell.

5. Temperówka

A skoro o temperowaniu mowa - ołówkom i kredkom musi towarzyszyć temperówka.

Doskonałym rozwiązaniem jest taka, która ma pojemniczek na obierki po temperowaniu. To dla dziecka nie tylko oszczędność czasu, bo wyklucza konieczność "wędrowania" po klasie do kosza na śmieci, ale i niezależność i wygoda oraz możliwość zachowania porządku w piórniku i na "stanowisku pracy".

6. Gumka do mazania

Przy nauce pisania i rysowaniu konieczne są niekiedy poprawki - w nich pomoże uczniowi dobra gumka do mazania, która nie będzie rozmazywać i zostawiać śladów i smug, a będzie miękka, skuteczna i poręczna. Czasami zwykła "myszka" może uratować sytuację i zmazać powstałe błędy.

7. Okładki, obwoluty i naklejki na książki

Podręczniki szkolne zazwyczaj przechodzą po skończonym roku szkolnym pomiędzy rocznikami "z rąk do rąk" innych uczniów. Ważne jest więc dla dzieci i ich rodziców, aby były w jak najlepszej kondycji, dlatego muszą być obłożone w okładki. Na obwolutach należy również przykleić naklejki - etykiety z danymi personalnymi dziecka i klasą. Ważne jest też poinformowanie i uświadomienie dziecka, że jego zestaw podręczników w przyszłości może trafić do innego dziecka i dlatego ważne jest, aby o nie szczególnie dbać. 

8. Kolorowe patyczki do liczenia

Drobiazg, który prędzej czy później będzie potrzebny.

My znalazłyśmy je na jednej z półek sklepowych w Intermarche FERIO Konin i wspomnienia ze szkolnych lat powróciły. Patyczki wykorzystywane są do nauki liczenia w edukacji wczesnoszkolnej, jednak nie znacie dnia ani godziny, kiedy będą Wam potrzebne. To zakup "groszowy", więc polecamy Wam już teraz uzupełnić listę "wyprawkową" o ich pozycję, bo prędzej czy później usłyszycie z ust Waszych pociech słynne: "Mamo, potrzebuję na jutro!" i módlcie się, żeby nie było to o północy (pamiętam, jak moja mama przycinała patyczki higieniczne, bo to zdanie padło zdecydowanie za późno).

9. Klej

Najwygodniejszy jest klej w sztyfcie, ale fantastyczny do prac plastycznych jest również klej Magik, który po wyschnięciu zmienia swój biały kolor na zupełnie przezroczysty i doskonale klei zróżnicowane faktury.

10. Farby i pędzle oraz pojemnik na wodę

Nam doskonale sprawdza się taki kubek-niekapek. Nie jest to zakup drogi, a wyjątkowo wygodny i już nie raz uratował dywan przed zalaniem. Farby plakatowe lub akwarele polecamy zakupić dobrej jakości - plakatowe nie schną wówczas tak szybko i mają wyraziste kolory, a dobre akwarele np. ASTRA dobrze "łapią" pigment i związują go z wodą na pędzelku, dzięki czemu praca jest pełna koloru , a farba nie jest "blada".

11. Nożyczki

Polecamy Wam zakup nożyczek ergonomicznych - niekiedy znajdziecie nożyczki dedykowane dzieciom leworęcznym (my takowe znalazłyśmy np. w EMPIKu w FERIO Konin). Oprawka i jakość nożyczek są szalenie istotne dla wygody małych rączek, które dopiero uczą się precyzji ruchów. Dla dzieci najmłodszych i przedszkolaków możecie znaleźć nożyczki "bezpieczne" - całkowicie plastikowe, które doskonale utną kartkę papieru, a nie zranią skóry dłoni dzieci w razie "wypadku przy pracy".

12. Plastelina

Przy jej wyborze zawróćcie szczególną uwagę na certyfikaty i oznaczenia nietoksyczności. Tańsze odpowiedniki mają nieprzyjemny zapach, brudzą dłonie (i wszystko dookoła) i nie są tak elastyczne, a jest to szalenie istotne w przypadku prac plastycznych, manualnych, w których dzieci ćwiczą umiejętności w obrębie tzw. małej motoryki.

13. Blok techniczny i blok rysunkowy

14. Linijka i ekierka

15. Plan lekcji

16. Teczki na efekty pracy Waszych dzieci

17. Kolorowe samoprzylepne karteczki memo

Pamiętajcie, by wybierane przez Was elementy wyprawki szkolnej były jak najlepszej jakości, a wysoka cena wcale nie jest tego gwarantem. W przypadku niektórych elementów akcesoriów biurowych warto jest zainwestować parę złotych więcej - tak jak w przypadku ołówka lub kredek. Wiemy jednak z doświadczenia, że rodzime firmy i polscy producenci oferują doskonałej jakości produkty, które od lat sprawdzają się w czasie pracy szkolnej dzieci i młodzieży.

Pamiętajcie też, aby umożliwić samodzielny wybór elementów wyprawki szkolnej Waszym dzieciom - warto jest, żeby przyszły uczeń uczestniczył w Waszych zakupach i miał realny wpływ na zawartość swojego plecaka - Wy bądźcie "głosem zdrowego rozsądku", czuwajcie nad jakością i bezpieczeństwem wybranych produktów i przyjmijcie rolę doradcy w zakupach. Jednak jeśli wybór padnie na róż i jednorożce lub superbohaterów - przyjmijcie to na klatę. Przecież to Wasze dziecko będzie patrzeć na swój piórnik minimum rok... albo i dłużej. 

O plecakach, workach na W-F, butach na zmianę i stroju do ćwiczeń
opowiemy Wam w kolejnym odcinku!

 
Dziękujemy FERIO Konin za przyjęcie zaproszenia i umożliwienie realizacji materiału!

Zachęcamy Was również do udziału w akcji C.H. FERIO Konin - Powrót do szkoły z FERIO Konin!
Za zakupy zrealizowane w dniach 27-29 sierpnia na terenie Ferio Konin na określoną kwotę minimalną możecie odebrać cenne nagrody!
Za paragon o wartości 50 zł możecie otrzymać wyprawkę szkolną zapakowaną w worek szkolny*
Za paragon o wartości 150 zł - kartę podarunkową Ferio Konin o wartości 50 zł
Za paragon o wartości 200 zł - kartę podarunkową Ferio Konin o wartości 70 zł 

Aby dowiedziesz się o szczegółach promocji kliknijcie w link >Powrót do szkoły z Ferio w Koninie<
KOMENTARZE
O AUTORZE
Konin Dzieciom
Konin Dzieciom
PODOBNE WPISY
Rozwojowa Grupa dla Młodzieży w Koninie POWER
Niezwykła grupa rozwojowa dla młodzieży z Konina!
Rozwojowa Grupa dla Młodzieży w Koninie
Już wkrótce w Pracowni Psychoterapii i Psychoeduk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ