CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wyprawka szkolna z FERIO Konin - gdzie kupić artykuły sportowe
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Wyprawka szkolna z FERIO Konin - gdzie kupić artykuły sportowe

Z początkiem września rozpoczyna się rok szkolny, a do tego czasu macie ostatni tydzień na kompletowanie tzw. wyprawki szkolnej.

O artykułach biurowych niezbędnych na liście każdego niemal ucznia pisałyśmy w 1. części naszego cyklu przygotowanego przy współpracy z C.H. FERIO Konin - po gotową listę zakupów, nasze porady i opis produktów

Dzisiaj natomiast zapraszamy Was na nieco sportową odsłonę wyprawki szkolnej dziecka. Bo w nadchodzącym roku szkolnym nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego i dodatkowych zajęciach sportowych potrzebne Wam będą wygodne buty, strój sportowy i worek lub plecak.

Co powinno znaleźć się na Waszej liście zakupów?
W jakich sklepach możecie zrobić szybkie i ekonomiczne zakupy sportowe?

Wyprawka szkolna dla ucznia - artykuły sportowe

1. Wygodne buty na zmianę

W większości szkół i wszystkich przedszkolach obowiązuje zmiana obuwia. Jest to szalenie ważne nie tylko teraz - w dobie pandemii. Istotne jest to również z perspektywy higieny i rozwoju fizycznego dziecka. Ważne jest przede wszystkim, aby delikatne stopy Waszych dzieci odpoczywały od obuwia, ciężkich butów jesienno-zimowych lub letnich sandałów. Warto jest więc z dużą świadomością i dokładnością dobrać odpowiednie obuwie codzienne na zmianę, w których stopki Waszych dzieci będą przebywały przez około 6 godzin dziennie w wygodzie. Zwróćcie uwagę więc na wygodę i ciężar butów na zmianę, ich wentylację i surowiec, z jakich są wykonane.

2. Buty sportowe na W-F

Lekcje W-F, gimnastyka, bieganie, zajęcia dodatkowe sportowe to aktywności, które wymagają odpowiedniego obuwia. Jedną z ich najbardziej charakterystycznych i najistotniejszych cech, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa dziecka w trakcie ruchu jest podeszwa butów sportowych. Odpowiednia podeszwa butów do uprawiania sportu zapewnia ich odpowiednią przyczepność do podłoża, miękkość elastyczność i giętkość oraz amortyzację - to wszystko natomiast warunkuje ich wygodę. Wybierając buty sportowe zwróćcie też uwagę na stabilizację stopy, podbicie i komfort w okolicach kostek. Dla maluszków polecamy też buty sportowe zapinane na rzepy.

3. Strój sportowy na W-F

Zazwyczaj szkoły preferują strój biało-czarny, a na liście wyprawki sportowej większości rodziców znaleźć można białą koszulkę i czarne spodenki. W sklepach SportsDirect oraz Martes Sport w FERIO Konin znajdziecie szeroki wybór asortymentu strojów sportowych, z których możecie skomponować idealną wyprawkę sportową ucznia. Gotowe zestawy strojów sportowych dla uczniów znalazłyśmy w sklepie sportowym Martes Sport - do wyboru macie tu czarne krótkie lub długie spodenki do ćwiczeń, białe koszulki T-shirt, a do kompletu możecie wybrać białe skarpetki. Świetne i wygodne rozwiązanie - wystarczy wybrać jedynie odpowiedni rozmiar.

W okresie jesienno-zimowym przydatne mogą okazać się również wygodne i ciepłe dresy - do wyboru do koloru (dosłownie!) wzorów i rodzajów dresów w kompletach lub oddzielnie znajdziecie w obu ww. sklepach C.H. FERIO Konin.

4. Plecak sportowy

To szczególnie lubiany atrybut nieco starszych uczniów, u których "do lamusa" odchodzą typowe tornistry. Plecak... pełen kieszonek i przegródek, ze schowkami dedykowanymi na sprzęt muzyczny, słuchawki, smartfon, a nawet tablet lub laptop to miejsce wielu sekretów i tajemnic szkolnych. Oglądając szeroki wybór plecaków sportowych wspominałyśmy szkolne lata i pozostałyśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości producentów i jakości oferowanych przez sklepy sportowe produktów. Pamiętajcie jednak, aby zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność plecaka, ale i kwestię bezpieczeństwa i wygody jego użytkowania - szelki plecaka powinny być szerokie, wygodne i regulowane, tył/plecy odpowiednio wyprofilowane, usztywnione i z systemem wentylacji.

5. Worek na strój sportowy

To bardzo wygodny i przydatny element wyprawki sportowej - jest lekki i niewielkich rozmiarów, a przydatny w zachowaniu porządku. Schowacie do niego nie tylko strój sportowy i buty, ale i bidon czy drobne przekąski. W asortymencie sklepów sportowych znajdziecie worki wykonane z tkanin trwałych, z regulowanymi sznurkami, a nawet z powłoką nieprzemakalną, która chroni zawartość worka przed deszczem.
Pamiętajcie, aby umożliwić samodzielny wybór elementów wyprawki szkolnej Waszym dzieciom - warto jest, żeby przyszły uczeń uczestniczył w Waszych zakupach i miał realny wpływ na zawartość swojego plecaka - Wy bądźcie "głosem zdrowego rozsądku", czuwajcie nad jakością i bezpieczeństwem wybranych produktów i przyjmijcie rolę doradcy w zakupach. Jednak jeśli wybór padnie na róż i jednorożce lub superbohaterów - przyjmijcie to na klatę. Przecież to Wasze dziecko będzie patrzeć na nich minimum rok... albo i dłużej.

Dziękujemy FERIO Konin za przyjęcie zaproszenia i umożliwienie realizacji materiału!

Zachęcamy Was również do udziału w akcji C.H. FERIO Konin - Powrót do szkoły z FERIO Konin!
Za zakupy zrealizowane w dniach 27-29 sierpnia na terenie Ferio Konin na określoną kwotę minimalną możecie odebrać cenne nagrody!
Za paragon o wartości 50 zł możecie otrzymać wyprawkę szkolną zapakowaną w worek szkolny*
Za paragon o wartości 150 zł - kartę podarunkową Ferio Konin o wartości 50 zł
Za paragon o wartości 200 zł - kartę podarunkową Ferio Konin o wartości 70 zł 

Aby dowiedziesz się o szczegółach promocji kliknijcie w link >Powrót do szkoły z Ferio Konin<
KOMENTARZE
O AUTORZE
Konin Dzieciom
Konin Dzieciom
PODOBNE WPISY
Rozwojowa Grupa dla Młodzieży w Koninie POWER
Niezwykła grupa rozwojowa dla młodzieży z Konina!
Rozwojowa Grupa dla Młodzieży w Koninie
Już wkrótce w Pracowni Psychoterapii i Psychoeduk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ