CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Zabiegi pielęgnacyjne na biust
YASUMI
Autor: YASUMI

Zabiegi pielęgnacyjne na biust

Kobiece ciało jest niezwykle wrażliwe na zmiany hormonalne, okres ciąży i laktacji, jak również na zmiany naszej wagi. Zadbany dekolt i biust, to nie tylko kwestia estetyki i naszego dobrego samopoczucia, ale i pielęgnacja połączona z prewencją. 
 
Głównym założeniem wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych okolicy biustu i klatki piersiowej, jest oczywiście poprawa wyglądu skóry i zwiększenie jej jędrności. Głównie dzięki lepszemu nawilżeniu, zwiększeniu ukrwienia i dotlenienia skóry. Proces pielęgnacyjny składa się z pielęgnacji gabinetowej, jak również pielęgnacji domowej. O ile ta gabinetowa jest bardzo istotna w intensyfikacji efektów zabiegowych, to ta domowa powinna być dla nas fundamentem.
 
Najważniejszą kwestią jest jak zawsze systematyka. Musimy zwrócić uwagę na to, aby codziennie wmasowywać odpowiednio dobrany do skóry biustu balsam nawilżający lub odżywczy. Raz bądź dwa razy w tygodniu wykonywać delikatne peelingi drobnoziarniste lub gruboziarniste. 
 
Istotną rzeczą jest to, aby każde nasze ruchy, czy to w trakcie peelingu, czy jedynie nakładania balsamu lub olejku, były wykonywane do góry w kierunku ramienia. Każdą czynność wykonujemy naprzemiennie, prawą dłonią lewą pierś ( w tym czasie lewe ramie jest skierowane ku górze) i odwrotnie. Nasza postawa ma być podobna jak podczas samobadania biustu. Pozytywne efekty zauważymy jeśli do naszego masażu dodamy ruchy delikatnego podszczypywania. Ponadto w zaciszu domowym rewelacyjny zabiegiem, który możemy samodzielnie wykonać są naprzemienne prysznice zimne i ciepłe, które powodują silne przekrwienie skóry i dzięki temu lepsze dotlenienie tkanek. To powoduje ujędrnienie biustu i dekolotu.

 

Nasze działania w warunkach domowych są ważną kwestią jeśli chodzi o profilaktykę zadbanej skóry biustu każdej kobiety, niezależnie od wieku. Jedynym wyjątkiem, na który należy zwrócić uwagę jest okres ciąży i laktacji. Jeśli chodzi o kobiety ciężarne w czasie 40tc skóra na biuście jest bardziej wrażliwa, cieńsza, poddana dużym zmianom. Dlatego w tym czasie warto zrezygnować z intensywnych masaży ujędrniających i peelingów gruboziarnistych. W czasie laktacji pielęgnacja domowa może wrócić do tej sprzed ciąży natomiast warto wybrać takie kosmetyki, które posiadają bardziej neutralne zapachy lub są całkowicie bezwonne, ponieważ zbyt intensywne zapachy mogą zniechęcać dziecko do piersi.
 
Pielęgnacja gabinetowa głównie ma za zadanie wzmocnić efekty zabiegów domowych oraz sprawdzić, czy pielęgnacja z masażem, jest wykonywana poprawnie. Jeśli nie mamy pewności warto porozmawiać z fizjoterapeutką, która chętnie podpowie, co powinniśmy robić. A co warto wybrać w naszym gabinecie? Co rekomendują również nasze klientki?
 
Najchętniej wybieranymi zabiegami przez nasze klientki są: 
 
Elekrostymulacja mięśni, to zabieg elektroleczniczy, zwany także elektrogimnastyką. Ma na celu wywołanie reakcji motorycznej mięśnia lub grupy mięśni. Fale kierunkowe sprawiają, że włókna mięśni wykonują izotoniczne ruchy, stymulowane mięśnie pobierają energię z okolicznych tkanek, spalając tym samym tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu następuje pobudzenie przemiany materii, krążenia krwi i limfy, wydalania toksyn, wzrasta jędrność i elastyczność skóry. 
Jeśli chodzi o kosmetykę w naszym gabinecie można skorzystać z zabiegów w czasie których wykonujemy owocowe peelingi gruboziarniste, następnie nakładamy na obszar klatki piersiowej specjalne ampułki i maski ( algowe, kremowe lub gipsowe). Zabiegi te zawsze łączymy z elektrosauną, która wywołując zjawisko okluzji, wpływa na lepsze wnikanie w głąb skóry składników aktywnych zawartych w kosmetykach.
 
Perfect breast to dedykowany zabieg na okolicę biustu. Silny zabieg biostymulujący ukierunkowany na aktywną pielęgnację skóry biustu i dekoltu. Szczególnie zalecany kobietom po ciąży, okresie karmienia piersią, czy też tym które zauważyły utratę jędrności i elastyczności skóry biustu i dekoltu. Zabiegi gwarantuje świetny efekt okluzyjny, napinają skórę oraz sprawiają, że po zabiegu skóra jest miękka, wygładzona oraz doskonale odżywiona. Dają szybki efekt liftingu i napięcia skóry. 
 
Innymi zabiegami są zabiegi z użyciem zimna lub ciepła, które mają za zadanie poprawienie ukrwienia skóry, ujędrnienie, poprawę nawilżenia. Dzięki stymulacji ciepłem lub zimnem powodujemy również pobudzenie krążenia, które odżywia nam tkanki.
 
Ładny i zadbany biust wymaga regularnej i świadomej pielęgnacji, szczególnie po ciąży i okresie laktacji. Pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu jest szczególnie ważna. Pamiętajmy jednak, że w trakcie terapii gabinetowej, tylko seria zabiegów powoduje szybką regeneracje tkanek i przyczynia się do poprawy wyglądu biustu. W domu, jeżeli wdrożymy regularną i świadomą pielęgnację biustu do naszej codziennej rutyny, po kilku tygodniach zaobserwujemy wyraźną poprawę jego wyglądu. A warto dodać, że codzienna pielęgnacja jest również dla nas okazją na samobadanie piersi,  do czego gorąco zachęcamy.

Jagoda Andrzejewska, dyplomowany fizjoterapeuta i specjalista odnowy biologicznej. Specjalista w masażach klasycznych, orientalnych.
 
Weronika Niedźwiedzińska, fizjoterapeuta w Yasumi Konin. Absolwentka Wydziału wojskowo - lekarskiego Akademii Medycznej na kierunku fizjoterapeuta. Posiada również tytuł Technika usług kosmetycznych.
  
Zapraszamy serdecznie na konsultacje do gabinetu YASUMI przy ulicy Chopina 17a w Koninie. Zapraszamy  również do zapoznania się z aktualnymi nowościami i promocjami na stronie KLIKNIJ TUTAJ oraz profilu na FACEBOOK.

PROMOCJA!
Dla osób, które umówią się do nas z hasłem Konin Dzieciom zabieg Perfect Breast zostanie wykonany w cenie 150 zł zamiast 190 zł. Promocja trwa do 31 lipca 2019 r.

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
KOMENTARZE
ulka9010.03.2021 godz: 13:41
można jeszcze jakieś zabiegi robić w domu? chciałabym jakoś podziałać na biust, ale nie stać mnie obecnie na takie cuda. może są jakieś opcje na to by polepszyć stan skóry, ponakładać coś konkretnego na biust albo coś innego?
Olfa22.03.2021 godz: 11:34
1. peelingi 2. zimne prysznice 3. masaże 4. smarujesz się np. tym serum z frashe (mówię po sobie) 5. ćwicz pompki, deseczkę, hantelki 6. nawadniaj organizm 7. dbaj o dietę
Monika29 5.10.2021 godz: 12:41
Co to jest za serum? Pierwszy raz o nim słyszę i mnie zaciekawiłaś bo nie kojarzę go w ogóle w sumie..
RossAlly12.10.2021 godz: 13:50
Serum? No ogólnie też z ciekawości sprawdziałam co to jest i realnie są o nim dobre opinie. Mało znany jest pewnie dla nas dlatego, że jak piszą ludzie on jest dostępny tylko przez internet. Szczerze mówiąc to spojrzałam na ceneo i są tam opinie potwierdzone zakupem - średnia 5,0. Nie wiem czy sama się nie szarpnę na niego z ciekawości.
PODOBNE WPISY
Nauka zarządzania własnym budżetem
Wiedzę o pieniądzach powinniśmy przekazywać już przedszk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ