CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Zabiegi YASUMI Konin... w walce z przebarwieniami skóry
YASUMI
Autor: YASUMI

Zabiegi YASUMI Konin... w walce z przebarwieniami skóry

Lato już za nami. Dużo czasu spędziliśmy na słońcu, nie zawsze myśląc o zabezpieczeniu skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym. Niektórzy z nas oprócz miłych wakacyjnych wspomnień pozostali z problemem przebarwień skóry. Czym więc one są?

Przebarwienia są najczęstszym problemem dermatologicznym. Za ich powstawanie odpowiada melanina, która chroni naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, co w efekcie wywołuje opaleniznę na skórze. Może mieć na nie wpływ również: antykoncepcja hormonalna, niedobór witamin lub zaburzenia metaboliczne.

Jesień jest doskonałym okresem, aby rozpocząć terapię przebarwień. Większość zmian dotyczy naskórka, więc zadowalające efekty przyniosą kuracje złuszczające z wykorzystaniem kwasów medycznych. Należy pamiętać jednak, że oczekiwany efekt da kuracja wykonana w pełnej serii, która wspomagana będzie zaleconą przez kosmetologa pielęgnacją domową. Jakie zabiegi rekomendujemy w walce z przebarwieniami?

Nowością w Yasumi w Koninie jest terapia przebarwień kwasem transektamowym. Preparat działa silnie depigmentująco, a aktywność melanocytów ulega zahamowaniu. Dzięki połączeniu terapii kwasem oraz mezoterapii mikroigłowej jesteśmy w stanie pracować na głębszych warstwach naskórka, co pozwoli osiągnąć większe efekty, obserwowane w postaci równomiernego kolorytu skóry.

W kolejnym proponowanym zabiegu używamy kwasu mlekowego. Działa on na zasadzie blokowania cyklu komórkowego i indukowania programowanej śmierci komórki. Dodatkowo uelastycznia skórę, poprzez pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki zwiększeniu poziomu glikozoaminoglikanów, które wiążą i utrzymują wodę w skórze nawet głębokie warstwy skóry są odpowiednio nawilżone.

Rekomendujemy, także zabieg Yellow Peel opierający się na działaniu retinolu i witaminy C.
Zabieg ten działa głównie rozjaśniająco i przeciwstarzeniowo, dzięki zastosowaniu naturalnej witaminy C pochodzącej z aceroli oraz maski kremowej zawierającej czysty retinol. Poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii enkapsulacji składników aktywnych, są one w stanie dotrzeć w głębsze warstwy skóry. Po zabiegu cera jest promienna, wygładzona i mocno napięta.

Kolejnym rekomendowanym zabiegiem w walce z przebarwieniami jest zabieg Porcelain Doll Skin. Zabieg rozpoczną się od peelingu tlenowo-wodnego, który oczyszcza skórę z martwego naskórka, a także delikatnie chłodzi i znieczula skórę przed dalszą aplikacją preparatów. Za pomocą infuzji warstwowo wprowadzana jest ampułka zawierająca witaminę C, która rozjaśnia skórę i opóźnia procesy starzenia, dodatkowo sama infuzja poprawia mikrocyrkulację i zwiększa przepuszczalność błony komórkowej co ułatwia wprowadzenie substancji czynnych w głębsze warstwy skóry. Na koniec zabiegu warstwowo wmasowywana jest maska-krem zawierająca złuszczający retinol.

Dobór odpowiedniej terapii uzależniony jest od wielu czynników indywidualnych takich jak np.: głębokość i pochodzenie przebarwień lub wrażliwość skóry. Zapraszamy do Naszego gabinetu Yasumi w Koninie, w którym dobierzemy indywidualny program w walce z Twoimi przebarwieniami.

Malwina Adamczyk, dyplomowana kosmetolog

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK
KOMENTARZE
O AUTORZE
YASUMI
YASUMI
YASUMI to ​sieć profesjonalnych gabinetów pielęgnacji twarzy i ciała, która powstała z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale i relaks oraz odprężenie, dobrostan ciała i ducha. YASUMI to w języku japońskim "relaks" i dlatego właśnie zabiegi kosmetologiczne i fizjoterapeutyczne oferowane przez YASUMI  mają charakter rytuałów, podczas których wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci holistycznie dbają o pacjentów - nie tylko o ich ciało, ale i stan ducha. 

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK 

PODOBNE WPISY
Nauka zarządzania własnym budżetem
Wiedzę o pieniądzach powinniśmy przekazywać już przedszk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ