CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Zdrowa radość życia z programem ZDROWE - NIETRUDNE... dla Dzieci i z myślą o Dzieciach
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Zdrowa radość życia z programem ZDROWE - NIETRUDNE... dla Dzieci i z myślą o Dzieciach

Już po raz czwarty firma KUPIEC wspierana przez grono Partnerów i Ambasadorów wystartowała z innowacyjnym programem edukacyjnym i profilaktycznym dedykowanym dzieciom i skierowanym do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w całej Polsce. Jego nadrzędnym celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci, a w rezultacie walka z otyłością oraz kształtowanie świadomości rangi i roli żywienia dla zdrowia i życia kolejnych pokoleń. 

ZDROWE - NIETRUDNE

Pod takim hasłem również w tym roku ruszyła kampania profilaktyczna dedykowana uczniom klas 1-3, rodzicom i nauczycielom. To już IV i zapewne nie ostatnia jej edycja, a to z uwagi na fakt, iż program ten cieszy się szczególną sympatią i popularnością wśród małych i tych nieco większych smakoszy, amatorów kulinariów i mecenasów zdrowia. Liczba jego zwolenników i uczestników z roku na rok się powiększa, a sama kampania i realizowany program obejmuje swoim działaniem coraz większy zasięg polskich szkół, nauczycieli, rodzin, dla których walka z nadwagą wśród dzieci stanowi wartość nadrzędną.

A musicie wiedzieć, że otyłość wśród młodych pokoleń jest problemem coraz poważniejszym i powszechniejszym. Szacuje się bowiem, że w Polsce problem ten dotyczy ok: 10% małych dzieci (w wieku 1-3 lata), 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz 22% nastolatków do 15 roku życia... Nadwaga natomiast potrafi towarzyszyć osobom nią dotkniętym przez całe życie, a walka z nią wymaga od nich szczególnej dyscypliny i woli zmiany. 

Współcześnie nadwaga i otyłość jest jednym z największych problemów zdrowotnych na świecie i zagrożeniem dla życia i zdrowia kolejnych pokoleń. 

Zapewne nie musimy Was przekonywać, jak istotne jest dla zdrowia i dobrego samopoczucia każdego jest śniadanie. Ten pierwszy w ciągu dnia posiłek jest jednak szczególnie istotny dla dzieci i ma niebagatelny wpływ na ich rozwój. Śniadanie jest również posiłkiem kluczowym w profilaktyce nadwagi i otyłości. Zdrowy start w wyzwania dnia codziennego, zbilansowane i wartościowe śniadanie oraz poczucie sytości i "pełen brzuszek", zapewnia dzieciom nie tylko radość podejmowania aktywności w przedszkolu i szkole, ale i lepszą koncentrację uwagi oraz łatwiejsze przyswajanie informacji i rozwiązywanie sytuacji problemowych. Smaczny posiłek pełen właściwości odżywczych i niezbędnych składników mineralnych zapewnia również nie tylko dobre samopoczucie, ale ma decydujący wpływ również na budowanie systemu odporności dziecka.

Rola śniadania, jako pierwszego posiłku dziecka jest jednak nadal społecznie bagatelizowana, a blisko 40% rodziców zdarza się zapominać o jego przygotowaniu swoim dzieciom. Dlatego w tegorocznej edycji programu ZDROWE - NIETRUDNE firma KUPIEC kładzie szczególny nacisk na edukację społeczną i zwiększanie świadomości dzieci i dorosłych w tym zakresie.

ZDROWIE może być NIETRUDNE

Mechanizm profilaktyki zdrowia w kampanii jest nie tylko prosty, ale i skuteczny i długofalowy... Angażując szkoły i oddziałując edukacyjnie na uczniów, edukując dzieci najmłodsze i zmieniając ich nawyki żywieniowe oraz kształtując ich świadomość... paradoksalnie wpływamy na pokolenia starsze - rodziców i całe rodziny. To synergia pokoleń, która daje trwałe efekty edukacyjne i zmienia świadomość społeczną dotyczącą mądrego żywienia i zdrowego stylu życia.

Jak jest w praktyce?

W kampanii ZDROWE - NIETRUDNE 2020 aż 500 pierwszych klas, które zgłoszą się do udziału w programie otrzymuje paczki z produktami i materiałami edukacyjnymi, natomiast każda zgłoszona klasa otrzymuje dostęp do materiałów edukacyjnych on-line i zasobów dydaktycznych. Wszyscy zainteresowani programem mają również nieograniczony dostęp do zasobów strony https://zdrowenietrudne.pl.

Bohaterami tegorocznej kampanii są Celinka i Stefcio - sympatyczne postacie, które 
yes podpowiedzą Wam, jak zamienić „tego nie lubię” na „tego spróbuję”... i jak stać się Ambasadorem zdrowej żywności,
yes opowiedzą Wam, dlaczego produkty Kupca są zdrowe i pyszne, zachęcając do degustacji i udowadniając, że kasza i ryż mogą być Waszymi przyjacielami w kuchni i jak czytać etykiety.
yes zaoferują Wam wiele ciekawych quizów i zabaw ruchowych, które z całą pewnością rozweselą nawet największego ponuraka i pomogą spalić zbędne kalorie, 
yes zaproponują Wam, jak przygotować zdrowe - nietrudne smakołyki i jak planować rodzinne MENU, serwując fantastyczne przepisy i inspiracje kulinarne.
 CO NA WAS CZEKA?
Dzieci - Nauczyciele - Rodzice

W programie znajdziecie materiały dedykowane uczniom, ich nauczycielom oraz rodzicom. Wszystkie szkoły, klasy szkolne i rodziny uczniów mogą brać udział w ciekawych konkursach i wygrywać atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę KUPIEC.

KONKURSY ZDROWE - NIETRUDNE DLA KLAS

Klasy szkolne uczestniczące w tegorocznej edycji programu ZDROWE-NIETRUDNE mogą wziąć udział w konkursie, którego nagrodą główną jest wycieczka szkolna dla całej klasy „Zdrowy-nietrudny dzień z Kupcem”.  W programie wycieczki przewidziano moc atrakcji, a wśród nich m.in. klasowe zwiedzanie Stadionu Narodowego w Warszawie oraz wspólne gotowanie z mistrzem Piotrem Kucharskim pysznego, zdrowego lecz wcale nie trudnego dania. Jak tego dokonać? Wystarczy pokazać, jak kampanię Zdrowe-nietrudne 2020 zrealizowaliście podczas lekcji.

KONKURSY ZDROWE - NIETRUDNE DLA RODZIN

W programie nie brakuje również atrakcyjnych konkursów dla całych rodzin, w których do wygrania są wejściówki do parku rozrywki ENERGYLANDIA. Ma to zachęcić dzieci uczestniczące w programie do zmian nawyków żywieniowych ich całych rodzin i bliskich. Pokażcie więc swoim dzieciom, że warto być Ambasadorami Zdrowej Radości Życia i zachęćcie do wdrażania zmian żywieniowych i zdrowych nawyków wśród bliskich. Niech pokażą wspólnie swój Zdrowy – nietrudny dzień!

Uczestnicząc w kampanii, możecie również zebrane kody kreskowe z opakowań produktów marki KUPIEC wymieniać na książeczki edukacyjne, zawierające także ciekawe przepisy na smaczne i proste dania i przysmaki. Wszyscy możecie również skorzystać z ciekawych inspiracji, ciekawostek i porad dietetycznych publikowanych na stronie projektu ZDROWE - NIETRUDNE.

KONKURS ZDROWE - NIETRUDNE DLA SZKÓŁ

Organizatorzy kampanii przygotowali również nie lada gratkę dla szkół uczestniczących w tegorocznym projekcie i wsparcie finansowe dla szkoły, z której do konkursu zgłosi się największa liczba rodzin.

Zwycięska placówka otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł!

Zgodzicie się, że... jest o co powalczyć!

Nauczyciele szkół i klas, które dołączą do projektu otrzymają możliwość logowania do indywidualnego konta specjalnie utworzonego w dedykowanej im STREFIE na platformie elektronicznej programu. Tam czekają na nich scenariusze zajęć dydaktycznych i porady specjalistów. Ponadto otrzymają oni materiały w wersji wydawnictwa.

Zostańcie ambasadorami Zdrowej Radości Życia!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Konin Dzieciom
Konin Dzieciom
PODOBNE WPISY
Wakacyjne inspiracje na zabawę z dzieciakami
Malowanie po szybach, bitwa na śnieżki w lipcu i bąbelko...
Gdy samodzielność dzieci wskakuje na wyższy poziom
Pozwalać im na coraz więcej...i się nie bać.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ