CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
28. Finał WOŚP 2020 w Koninie i powiecie konińskim - wyniki zbiórek
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

28. Finał WOŚP 2020 w Koninie i powiecie konińskim - wyniki zbiórek


28. FINAŁ WOŚP KONIN 2020


W Koninie wczoraj padł rekord!

Pomimo, że liczenie zebranych środków nadal trwa, to wiemy już, że wczoraj sztab WOŚP KONIN odnotował rekord wpłat na zbiórkę do puszek, licytacje i eventy charytatywne zorganizowane podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Możemy być z siebie dumni! Wczorajszy wynik to

306 808,62 zł

I nie jest to ostateczna suma zebranych środków... liczenie nadal trwa!

Na sumę tę składają się również liczne wpłaty z realizowanych podczas finału licytacji oraz wydarzeń prowadzonych równolegle do centralnych obchodów 28. Finału WOŚP w Koninie.
Jak poinformowała Monika Kosińska, która prowadziła licytacje wspólnie z Arkadiuszem Rabiegą i Januszem Lipińskim, udało im się zebrać:
- 11 622,76 zł gotówką
- 19 050,00 zł za pomocą kart płatniczych
Razem uczyniło to kwotę 30 673,76 złotych. Gratulacje!

Podczas tych licytacji mogliście wygrać niepowtarzalne nagrody...
tutaj również padły zawrotne sumy!

Jedną z najwyższych i najciekawszych licytacji był "jeden dzień w fotelu prezydenta miasta Konina" wylicytowany za kwotę 3 000 zł przez konińskiego przedsiębiorcę Kazimierza Lipińskiego. Wylicytowano również:
- koszulkę Kamila Stocha za kwotę 1 100 zł
- torbę z kijami golfowymi za kwotę 1 000 zł
- flagę Jerzego Owsiaka w ramie za kwotę 650 zł
- kurs sternika WOPR za kwotę 650  zł
- wycieczkę do Sejmu RP z posłem Tomaszem Nowakiem za kwotę 600 zł
- piłkę z podpisami piłkarzy Lecha Poznań za kwotę 550 zł
- piłkę z podpisem Krystiana Bielika za kwotę 500 zł
- rejs żeglarski za kwotę 400 zł
Szczęśliwych nabywców znalazły również m.in. vouchery ufundowane przez Gabriela Zamojskiego oraz Paulę Walczak.
Zrealizowany podczas finału 10. Bieg Policz się z cukrzycą zorganizowany przez Klub Biegacza Aktywni Konin pozwolił jego organizatorom na zebranie kwoty 9 450 zł.  Czekamy jeszcze na wyniki zakończony wczoraj 2-dniowy turniej piłki nożnej halowej pt. Gramy RAZEM dla: WOŚP - 28 finał zorganizowany przez Stowarzyszenie MiniFootball Konin. 
 

A w tym roku graliśmy dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

FOTORELACJĘ Z 28. FINAŁU WOŚP W KONINIE ZNAJDZIECIE
>TUTAJ<

Już wiemy, że to był piękny finał! Gratulujemy pracownikom i wolontariuszom sztabu WOŚP w Koninie. Ostateczną kwotę zebraną podczas 28. Finału WOŚP w Koninie i powiecie konińskim poznamy na przełomie tego tygodnia, w okolicach środy i czwartku, kiedy zostaną podliczone wszystkie wpływy i kwoty zebrane podczas finału w Koninie i całym powiecie konińskim.

A jak grała "Orkiestra" w gminach powiatu konińskiego?


28. FINAŁ WOŚP GOLINA 2020


W 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięło udział 35 wolontariuszy. Część artystyczna finału odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury w Golinie, gdzie na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z gminnych placówek oświatowych, Chór Vokaliza z Goliny oraz Kapela Podwórkowa Goliniaki Kraciaki. Równolegle do występów i części artystycznej w przestrzeni Domu Kultury odbył się kiermasz książek i zabawek oraz liczne licytacje. Wśród nich najciekawsze okazały się:
- studnia głębinowa za kwotę 800 zł
- lot samolotem za 400 zł
- rower damski za kwotę 500 zł
- wiertarka BOSH za kwotę 300 zł
Łącznie, dzięki zbiórce do skarbon, sprzedaży fantów podczas kiermaszu i licytacjom podczas 28. Finału WOŚP w Golinie udało się zebrać kwotę 21 990,00 zł i tym samym zeszłoroczny rekord został... pobity.

Źródło danych i fotografii: Gminny Ośrodek Kultury w Golinie i Piotr Ostrowski

28. FINAŁ WOŚP ŚLESIN 2020


Na gości zebranych podczas finału w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ślesinie czekały liczne atrakcje, a podczas koncertu wystąpiły miejscowe zespoły taneczne (Perełka, Shine, Shine Mini, Tryniaczki, Speed, Wirujące Promyczki, Rewolta i Flex) oraz zespoły muzyczne i solistki Akademii Wokalnej DoReMi i Dziecięco-Młodzieżowego Studia Piosenki, Drużyna Harcerska ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszach; Zespoły Schola Dobrego Pasterza i Quiet Voices.
Sztab działający podczas 28 Finału WOŚP w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie dzięki kweście do puszek i przeprowadzonym licytacjom zebrał kwotę 48 493,61 zł oraz 174,38 euro i złotą obrączkę. Podczas licytacji fantów przekazanych na 28. Finał WOŚP do Ślesina padły piękne rekordy - najwyższe kwoty to 2000 zł za kurs prawa jazdy, 2000 zł za kolację w lokalnej restauracji Mozaikowy Piec oraz 1200 zł za tort w kształcie serca wykonany i ufundowany przez tę restaurację.
 
Źródło danych: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie

28. FINAŁ WOŚP KAZIMIERZ BISKUPI 2020


Ekipa wolontariuszy 28. Finału WOŚP w Kazimierzu Biskupim również pobiła rekord i na konto WOŚP przekazała kwotę 29 067,41 zł uzyskaną ze zbiórki do puszek oraz licytacji. Finał tradycyjnie odbywał się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim. W zbiórkę zaangażowanych było 26 wolontariuszy. Równolegle do kwesty na ulicach gminy Kazimierz Biskupi odbywała się część artystyczna pokazów muzycznych i tanecznych w wykonaniu dzieci z grup działających przy GOK w Kazimierzu Biskupim przeplatana licznymi licytacjami. Wśród najwyższych kwot i najciekawszych fantów licytacji były:
- skok spadochronowy z wideofilmowaniem za kwotę 1 100 zł
- 3 przeloty samolotowe z Aeroklubem w Kazimierzu Biskupim za kwotę 500 zł każdy
- 4-godzinny rejs żaglówką ze sternikiem za kwotę 500 zł
Największą wpłatą do puszki okazał się datek od sklepu TwójMarket w wysokości 1 000 zł.

Źródło danych i fotografii: Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim

28. FINAŁ WOŚP WIERZBINEK 2020


Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w gminie Wierzbinek. Na ulicach Wierzbinka od wczesnych godzin porannych kwestowali wolontariusze: Bartosz Augustyniak, Dominik Henke, Katarzyna Sosnowska, Jakub Sosnowski, Nikola Wysocka, Wiktoria Pilarska, Patrycja Kozyra, Mateusz Grzegorski, Kinga Podrzycka, Zuzanna Podrzycka, Dawid Podrzycki, Hanna Waszak. Ich znakiem rozpoznawczym były identyfikatory, kolorowe puszki i czermowe serduszka wręczane darczyńcom. O godzinie 14 kwesta przeniosła się do domu parafialnego w Sadlnie, gdzie odbywał się gminny finał WOŚP 2020. Na gości finału WOŚP czekały występy artystyczne i pokazy, kolędy i pastorałki oraz przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sadlnie. Dzięki pracy wolontariuszy oraz wielkim sercom wszystkich darczyńców Gmina Wierzbinek zebrała na rzecz Fundacji WOŚP 5813,32 zł 2,49 Euro oraz 30 koron norweskich. 

Źródło danych i fotografii: Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbinku

28. FINAŁ WOŚP RYCHWAŁ


W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dwudziesty w Rychwale. Tradycyjnie już podczas finały odbywały się liczne licytacje darów - przedmiotów i voucherów. Tegoroczny finał był jednocześnie doskonałą okazją do uhonorowania wieloletniej szefowej sztabu WOŚP w Rychwale Pni Anny Kupskiej odznaką "Zasłużony dla Gminy i Miasta Rychwał". To wynik uznania za jej wkład w rozwój sztabu WOŚP w Rychwale, działalność charytatywną, upowszechnianie edukacji i kultury oraz zaangażowanie w życie społeczne Gminy i Miasta Rychwał. Dzięki kweście wolontariuszy oraz licytacjom podczas 28. Finału WOŚP w Rychwale zebrano około 30 000,00 zł. 

Źródło danych i fotografii: Gmina Rychwał

28. FINAŁ WOŚP SKULSK 2020


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skulsku rozpoczął się o godzinie 15:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skulsku częścią artystyczną, która potrwała do godziny 18:00. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej zaprezentowały się w występach wokalnych dzieci i młodzież z gminy Skulsk, Zespół Rodziny Płocińskich oraz Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Skulsku.Całość występów przeplatana była licznymi licytacjami, kiermaszem książek oraz kiermaszem pączków upieczonych przez Klub Seniora Wigor. Równolegle do licytacji i występów odbywały się przewozy wozem strażackim oraz realizowane było tzw. Koło Fortuny. Od godziny 18:00 wydarzenie przeniesiono w okolice Dworca Centralnego w Skulsku, gdzie odbywały się pokazy ratownictwa drogowego z udziałem publiczności zrealizowane przez jednostkę OSP z gminy Skulsk przeplatane licytacjami. Punktualnie o 20:00 zaproszono zebranych uczestników na tradycyjne Światełko do Nieba, które potrwało około pół godziny. Z najciekawszych licytacji z całą pewnością największym powodzeniem cieszyła się licytacja tortu, który po zaciekłej walce wygrała jednostka OSP Skulsk za bagatela 1200 zł. 
Łącznie w gminie Skulsk podczas 28. Finału WOŚP udało się zebrać ponad 16 tysięcy zł. Kwota ta pobiła zeszłoroczny rekord.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
ABSOLUTNY REKORD - 357 435,78 zł
Pięknie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy datkiem bądź...
Wielkie kwestowanie rozpoczęte!
28.  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ro...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ