CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Aktualności z Przedszkola nr 8 w Koninie

Aktualności z Przedszkola nr 8 w Koninie

1. Dzieci z Przedszkola nr 8 w Koninie zaprosiły przedstawicieli Domu Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Razem” na międzypokoleniowe spotkanie „Na ludowo”.

Podczas prezentacji tańców i przyśpiewek ludowych nasi goście mieli okazję powrócić do lat swojej młodości. Na uroczystości nie zabrakło takich utworów jak: „Miotlarz”, „Trojak”, „Za górami, za lasami”, „Grozik”, „Czerwone jabłuszko”, „Maryneczka”, „Przepióreczka”, „Ceglorz”, „Gołębek”, „Ciapkany”, „Miała baba koguta”. Pojawił się również akcent patriotyczny – dzieci zaśpiewały piosenki „Od morza, aż do Tatr” i „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
Na koniec uroczystości wszystkie przedszkolaki przedstawiły „Cza-czę dla babci i dziadka”, po czym zaproszeni goście przyłączyli się do wspólnego śpiewu „Czerwone jagody” i „Szła dzieweczka”.

Wcześniej podobną uroczystość dzieci przedstawiły w MDK swoim najbliższym „Z okazji Dnia Babci i Dziadka”. Dodatkowym elementem była wówczas instrumentalizacja utworów „Michałek” i „Szot”. Obie uroczystości cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony naszych gości.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy wprowadzać dzieci w piękny świat tradycji i kultury naszego kraju, dzielić się doświadczeniami z innymi i sprawiać im radość.

2. Dzieci z grupy „Misiaki” z Przedszkola nr 8 w Koninie – uczestniczyły w warsztatach muzealnych w Muzeum Okręgowym w Koninie. W ramach zajęć odwiedziły dworek – w tym pokój Zofii Urbanowskiej. Dowiedziały się m.in. jak wyglądało życie codzienne i zwyczaje w pierwszej połowie XIX wieku, jakich używano sprzętów, narzędzi, naczyń, mebli. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach z kaligrafii (pisały gęsim piórem) i odciskania pieczęci w laku. W podziemiach zamku podziwiały m.in. wystawę lamp naftowych, dawnych monet.

Po powrocie do przedszkola, dzieci pełne wrażeń przystąpiły do projektowania własnych wynalazków, mających ułatwić życie w przyszłości.

Larysa Pyzik-Dziubczyńska – dyrektor Przedszkola nr 8 w Koninie.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
"Janek Wędrowniczek" na podium
Dzieci z Przedszkola nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Konin...
Dzień Flagi w "Bolku i Lolku"
Przedszkolaki z "Bolka i Lolka" świętują Dzień...
Przegląd recytatorski pt. „Zdrowym być”
Na początku kwietnia w Przedszkolu Nr 8 im. Janka Wędrow...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ