CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Alpaki w Niepublicznym Żłobku TULISIE w Koninie
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Alpaki w Niepublicznym Żłobku TULISIE w Koninie

Uwielbiają je niemalże wszyscy... dzieci i dorośli! Ich mądre oczy, długie rzęsy, gęste futro i łagodne usposobienie są w stanie skraść serce niemalże każdego. Nawet Ci nieco "zdystansowani" i mniej ufni wobec zwierząt szybko ulegają ich urokowi.

ALPAKI!

To niezwykle łagodne i sympatyczne stworzenia, które coraz częściej towarzyszą w terapii, edukacji i wspomaganiu rozwoju dzieci i dorosłych. Ich towarzystwo, pielęgnacja i opieka nad nimi wspierają procesy wychowawcze, rozładowują napięcie i stres, pozytywnie wpływają na nastrój, dlatego alpaki coraz częściej wykorzystywane są w szeroko pojętej terapii. Co ciekawe, alpaki doczekały się już własnej dziedziny zooterapii, a ich miękkie i delikatne futro jest hypoalergiczne, co bywa szczególnie istotne dla dzieci najmłodszych, alergików i osób borykających się z chorobami układu oddechowego. 
 

Ukochane alpaki były w ubiegłym tygodniu
niezwykłymi gośćmi w Niepublicznym Żłobku TULISIE w Koninie.

Dzięki uprzejmości Pani Marty Pietrzykowskiej z Alpakarni w Szyszyńskich Holendrach, dzieci z Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie mogą doświadczać niezwykłego wpływu tych przesympatycznych stworzeń, które systematycznie odwiedzają ten żłobek wraz ze swoją opiekunką i zapraszają dzieci do wspólnych zabaw i spacerów. Te niezwykłe wizyty uczą dzieci opiekuńczości, delikatności, odpowiedzialności i troski wobec zwierząt i grupy współtowarzyszy zabaw.

W ubiegły poniedziałek dzieci miały po raz kolejny okazję, aby poprzytulać i nakarmić alpaki marchewką, a także wyjść z nimi na spacer do pobliskiego lasu. Pani Marta zadbała również o gry i zabawy dla najmłodszych i pozwoliła dzieciom poznać zwyczaje tych niezwykłych zwierząt hodowlanych.

Są tak uroczymi zwierzętami, że w większości przypadków na ich widok nie można się nie uśmiechnąć! Zapewne zgodzicie się z nami, że...

NIE SPOSÓB ICH NIE KOCHAĆ!

​Z resztą... zobaczcie sami!

Kliknijcie w link i poznajcie bliżej >Niepubliczny Żłobek TULISIE w Koninie<

Zamiast Post Scriptum

Piotr i Marta Pietrzykowscy od kilkunastu lat prowadzą certyfikowaną Zagrodę Edukacyjną i Alpakarnię w Szyszyńskich Holendrach nieopodal Ślesina. Są prekursorami hodowli alpak i alpakoterapii w Polsce oraz inicjatorami alpakatrekkingu (zorganizowanych spacerów z alpakami). Od lat prowadzą zajęcia w lokalnych przedszkolach, szkołach, placówkach wspierających edukację i rozwój osób niepełnosprawnych oraz w domach seniora. Jako założyciele Zagrody Edukacyjnej realizują liczne programy rozwojowe, wychowawcze, edukacyjne i terapeutyczne. Pełną ofertę Alpakarni w Szyszyńskich Holendrach możecie poznać >TUTAJ<
Fotografia: Niepubliczny Żłobek TULISIE w Koninie
KOMENTARZE
O AUTORZE
Kamila Lorek
Kamila Lorek
Od jakiegoś czasu zmagam się z „rolą życia” – jestem MAMĄ niezwykłej Dziewczynki, która przewartościowała moją rzeczywistość. Jej podporządkowałam swoje życie zawodowe i dla niej bardzo świadomie rezygnuję z niektórych aspektów życia społecznego – uwierzcie mi, jest warta każdych wyrzeczeń! Priorytetem jest dla mnie moja Rodzina i budowany wspólnymi emocjami i marzeniami Dom. Z wykształcenia jestem pedagogiem, jednak moich doświadczeń zawodowych nie można opisać w kilku zdaniach. Wśród znajomych mam przydomek Zołza – i coś w tym jest. W wolnych chwilach latam na miotle, gotuję eliksiry i popełniam czary-mary, uważając żeby po raz kolejny nie spłonąć na stosie. Jestem zbudowana z kontrastów - lubię milczeć, ale jednocześnie zawsze muszę mieć „ostatnie słowo”. Wierzę w potęgę Ludzi i doświadczeń i uważam, że w życiu nic nie jest rolą przypadku i „zbiegu okoliczności” (w końcu jakoś tutaj trafiłam!). Fascynują mnie proste podróże do (nie)zwykłych miejsc i (nie)powtarzalne Spotkania z Ludźmi. Celebruję „drugie życie” przedmiotów, nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt i tupotu małych stóp oraz poranka bez kubka CIEPŁEJ kawy z ekspresu. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami możemy odczarować to nieco smutne miasto i mamy realny wpływ na jakość życia nas i naszych Dzieci w Koninie!
PODOBNE WPISY
Lany poniedziałek w Alpakarni
W poniedziałek wielkanocny odwiedź alpaki!
Spacer w Alpakarnii zimową porą
Spacer w alpakarnii to niezwykłe przeżycie
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ