CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Basia w Kinie Centrum - moje pierwsze wyjście do kina
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Basia w Kinie Centrum - moje pierwsze wyjście do kina

Spotkanie Basi z Basią

W ubiegłą sobotę Kino CENTRUM i Koniński Dom Kultury "KDK" w Koninie zaprosiły najmłodszych wraz z opiekunami na spotkanie z powszechnie znaną już i bardzo lubianą Basią - bohaterką książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Z zaproszenia do udziału w seansie postanowiłyśmy skorzystać i my... z resztą nie mogło być inaczej, wszak to imienniczka "naszej" Basi i ulubiona bohaterka książek czytanych przez nas "do poduchy". Basia i jej przygody niezmiennie fascynują "naszą" Basię, która z swoim literackim idolem utożsamia się nie tylko z racji imienia, ale i podobnego charakteru. 

Z przyjemnościa więc po raz kolejny powędrowałyśmy na spotkanie z kinematografią w projekcie pt. 

Moje Pierwsze Wyjście do Kina

Zakupiłyśmy bilety w kasie kina CENTRUM i wspięłyśmy się po schodach sali kinowej. Zajęłyśmy dogodne miejsca na wybranej przez Basie pozycji i wymościłyśmy się w wygodnych fotelach. Sympatię wobec małej bohaterki książek odzwierciedlała frekwencja uczestników - uwierzcie nam na słowo, sala wypełniona była rozpalonymi od emocji twarzami dzieci i uśmiechniętych rodziców. Po chwili światła na sali nieco zgasły, zapadł półmrok i... zaczęła się magia kina! Tu i ówdzie słychać było cichy śmiech, delikatne rozmowy rodziców z dziećmi, sympatyczne komentarze, westchnienia i pomruki radości...

Kinowa Basia zahipnotyzowała wszystkich widzów swoimi przygodami... zahipnotyzowała również "naszą" Basię swoim urokiem. Miałyśmy więc okazję poznać kilka jej historii i początki przedszkolnej przyjaźni z niezwykłą Anielką oraz obserwować jej przygody podczas biwaku z rodzicami i doświadczyć kalejdoskopu emocji związanych z nowym braciszkiem. To była niebywała przyjemność uczestniczenia w tak specyficznym seansie i celebrowania wspólnej wycieczki do kina, a także obserwacji innych dzieci w kinie - ich reakcji, zachwytów, skupienia, ale i wędrówek i zwiedzania przestrzeni sali kinowej.

To był #NaszCzas i spędziłyśmy go fantastycznie! 


"Moje pierwsze wyjście do kina" to projekt Konińskiego Domu Kultury "KDK" i Kina Centrum dedykowany najmłodszym widzom i skierowany do dzieci i rodziców z Konina i okolic. Jego celem jest wprowadzenie widzów najmłodszych do świata kinematografii i zaproszenie dzieci najmłodszych do sali kinowej. 

Projekt uwzględnia specyficzne potrzeby widzów najmłodszych, a więc:
- - w sali kinowej podczas seansu światła są jedynie przyciemnione i nie obowiązuje całkowita ciemność,
- dźwięk jest przyciszony,
- podczas seansu obowiązuje duża swoboda i możliwość  poruszania się z dzieckiem po sali,
- całkowita cisza podczas seansu nie obowiązuje,
- przed seansem nie są wyświetlane reklamy.

Dzieci do 3. roku życia uczestniczą w seansie bezpłatnie. Bezpłatne wejściówki otrzymują również dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie.
 
KOMENTARZE
Lidka28.09.2020 godz: 21:02
Fajna akcja! Następnym razem muszę zanotować w kalendarzu!
PODOBNE WPISY
Listopadowe Dzieciaki w Centrum
Po niemal rocznej przerwie Dzieciaki w Centrum wracają d...
Moje pierwsze wyjście do kina na powitanie wakacji!
,,Moje pierwsze wyjście do kina” to projekt, w kt&...
Oscarowy Weekend w Kinie Centrum
Kino Centrum zaprasza na Oscarowy Weekend od 11 do 13 cz...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ