CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Bezpieczne wakacje - Komenda Miejska Policji w Koninie udzieli rad w Ferio Konin!

Bezpieczne wakacje - Komenda Miejska Policji w Koninie udzieli rad w Ferio Konin!

Wakacje to szczególny czas dla wszystkich. Dzieci korzystają z zasłużonego wolnego czasu, a dorośli dokładają wszelkich starań, aby ten czas wykorzystać jak najlepiej. Komenda Miejska Policji w Koninie chce przypomnieć mieszkańcom, że to w dużej mierze od nas zależy, czy wakacje będą bezpieczne, a tym samym udane. Ferio Konin przyłącza się do tej akcji i zachęca do skorzystania z rad Policji.
W najbliższych dniach tj. we wtorek i sobotę, policjanci z konińskiej komendy odwiedzą centrum handlowe i podzielą się z mieszkańcami Konina i okolic wiedzą na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Szczególną uwagę zwrócą na bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców, którzy chętnie korzystają np. z popularnych ostatnio hulajnóg.
 
Policjanci zebrali najczęściej zadawane im pytania i przygotowali kompendium wiedzy m.in. w poniższych tematach:
• Czy aby skorzystać z hulajnogi trzeba mieć ukończone 18 lat?
• Czy niezbędna jest karta rowerowa lub prawo jazdy?
• Jakie ograniczenia prędkości obowiązują użytkowników hulajnóg?
• Czy na hulajnodze mogę przewozić dziecko?
 
Mundurowi nie tylko odpowiedzą na te i inne pytania, rozdadzą także ulotki z przydatnymi informacjami i przypomną również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa latem. Ferio Konin jest regularnie odwiedzane przez policjantów, którzy w okresie upałów szczególnie dbają o bezpieczeństwo klientów centrum m.in. sprawdzając samochody pozostawiane na parkingu i przypominają: nie zostawiamy dzieci, osób starszych ani zwierząt w zamkniętych autach.
 
Temperatura w samochodzie na słońcu nagrzewa się błyskawicznie, co stanowi ogromne zagrożenie dla pozostawionych w aucie dzieci lub zwierząt. Konińska policja apeluje, aby reagować w takich sytuacjach wzywając na miejsce odpowiednie służby.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Mikołajki w Kinie Helios
Mikołajki to wyjątkowy czas dla całej rodziny, a najleps...
Kierunek: księżyc!
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Wielki zielony krokodyl domowy
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ