CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
“Rozbiegani z FERIO” poruszyli okolicę Starego Miasta i Konina
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

“Rozbiegani z FERIO” poruszyli okolicę Starego Miasta i Konina

Niezwykłe emocje radości i sportowej rywalizacji, doskonała zabawa i doping kibiców towarzyszyły nam w minioną sobotę. Miałyśmy bowiem niepowtarzalną okazję i ogromny zaszczyt współtworzyć atmosferę miasteczka biegowego podczas charytatywnego I Biegu z FERIO dla podopiecznych mieszkań treningowych Akademia Życia Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka “Podaj Dalej”. Współorganizatorami biegu byli m.in. C.H. FERIO, Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka “Podaj Dalej”, Prawnik w Biegu Marcin Janiak, Gmina Stare Miasto.
Jak było? Radośnie! Głośno! Sportowo! Kolorowo! Po prostu… PIĘKNIE. Bowiem, w jednym miejscu i w tym samym czasie spotkali się Ludzie o niezwykłych sercach, którzy głęboko wierzą, że #dobrowraca. Impreza sportowa rozpoczęła się o godzinie 11:00 biegami dziecięcymi i młodzieżowymi na 5 różnych dystansach, Następnie po godzinie 13:00 rozpoczęła się rozgrzewka i biegi dorosłych na dystansie 5 oraz 10 kilometrów.
W tak zwanym “międzyczasie” życie toczyło się w “miasteczku biegowym”, a w nim na najmłodszych czekałyśmy my z przygotowanymi na okoliczność biegu kolorowymi atrakcjami. Przyznajemy jednogłośnie - nasze stanowisko było najbardziej kolorowe i niezwykle radosne, a towarzyszące nam okrzyki zachwytu wielokrotnie udowodniły tezę, że “DZIECI DZIELĄ SIĘ NA CZYSTE I… SZCZĘŚLIWE”. U nas można było bezkarnie mieszać, grzebać i wyciskać fantazyjne kształty w domowym piasku kinetycznym i piankolinie z barwnikami spożywczymi, malować serca z masy solnej i kolorować kolorowanki… a przede wszystkim uwolnić wodze fantazji.
Naszymi sąsiadami byli podopieczni, pracownicy i wolontariusze zaprzyjaźnionej fundacji im. Doktora Piotra Janaszka “Podaj Dalej” - najwięksi bohaterowie sobotniej imprezy. Cały dochód w kwocie 8170 zł pozyskany z opłat wpisowych - zakupu tzw. “pakietów startowych” zostanie przekazany Akademii Życia fundacji im. Doktora Piotra Janaszka “Podaj Dalej”.

Fotografia: Anna Szwacińska

        
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Mikołajki w Kinie Helios
Mikołajki to wyjątkowy czas dla całej rodziny, a najleps...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ