CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Bitwa o Konin... zawody freestyle na rolkach w Koninie
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Bitwa o Konin... zawody freestyle na rolkach w Koninie

To były zawody równie niezwykłe, jak ich pomysłodawca i organizator, bo tworzone przez pasjonatów dla pasjonatów. W minioną sobotę na tafli boiska przy SP 9 w Koninie spotkały się całe rodziny, aby razem i w doskonałej atmosferze wzajemnej sympatii i dobrej zabawy “powalczyć” o miejsce na podium podczas zawodów freestyle na rolkach.

Bitwa o Konin

Taki tytuł nosi impreza sportowa, która już po raz trzeci zagościła w Koninie i która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zaskakuje frekwencją. Są to ogólnopolskie zawody, które zrzeszają zawodników z całej Polski w różnych przedziałach wiekowych. Zatem, na tafli konińskiego boiska spotkali się mali i duzi zawodnicy nie tylko z Konina, ale i z Poznania, Trójmiasta, Krakowa, Warszawy, Łodzi.

Pomysłodawcą zawodów freestyle na rolkach i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Jakub Sznajder - właściciel szkoły nauki jazdy na rolkach FreeRide, trener i prezes Konińskiego Stowarzyszenia Rolkarskiego „SkateKon” oraz organizator przejazdów Nightskating i Kidsskating w Koninie. Imprezę swoim patronatem objął również ogólnopolski projekt "I Love Rolki", który zrzesza szkółki rolkarskie z kilkunastu miast Polski, a organizację zawodów wsparli przyjaciele i pasjonaci jazdy na rolkach z Konina i miast ościennych, którzy zaoferowali pomoc w biurze zawodów i zespołach sędziowskich. Partnerem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie, która nie tylko użyczyła miejsca, ale i wsparła biuro zawodów logistycznie, oferując dostęp do mediów i węzła sanitarnego. Sponsorami Bitwy o Konin były lokalne firmy, ale i światowi producenci sprzętu do jazdy na rolkach lub specjalistyczne sklepy np. Powerslide czy Bladeville.

A jakie były to zawody i dla kogo były skierowane?

Z całą pewnością były rodzinne i  międzypokoleniowe… i tę niezwykłą atmosferę było można poczuć na płycie boiska. Bo roiło się na niej od dzieci, dorosłych, całych rodzin i instruktorów jazdy na rolkach - pokoleń pasjonatów jazdy na rolkach, którzy jak na żadnych innych zawodach - fantastycznie się bawili, wspólnie biwakowali, spędzali razem radośnie czas i wzajemnie wspierali się, traktując kolejne konkurencje nie jak rywalizację lecz fantastyczną zabawę.

Organizatorzy zawodów zaprojektowali kilka konkurencji freestyle takich jak: tor przeszkód, przejazd pod poprzeczką, slalom, skok wzwyż. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy wyników, "życiówek" i miejsc zajętych na podium.

Gratulujemy organizatorom pomysłu, pracy i fantastycznej atmosfery wydarzenia.
To był zaszczyt i ogromna przyjemność objąć patronatem kolejną Bitwę o Konin.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Bonusowy KidsSkating Konin #6/2019
KidsSkating przejechał ulicami Konina.
KidsSkating Konin #6/2019 Bonusowy!
Zapraszamy na bonusową, nie planowaną wcześniej imprezę ...
KidsSkating Konin #5/2019
Rolkowa rodzina ostatni raz w tym sezonie wyruszyła ulic...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ