CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Co słychać u małych poszukiwaczy przygód z Przedszkola nr 16 w Koninie

Co słychać u małych poszukiwaczy przygód z Przedszkola nr 16 w Koninie

Mali poszukiwacze przygód z Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie ruszają do akcji. Co u nich słychać? Zobaczcie sami!
 

Międzynarodowy Dzień Kropki


Przedszkolaki z Jana Brzechwy obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia ubrania przedszkolaków wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznali genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia dzieci również dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi ułożyliśmy też własną historię małej Kropki, a potem z kolorowych farb malowaliśmy fantazyjne obrazy - dodają wychowawcy.
 

Dzień Przedszkolaka


21 września w Przedszkolu nr 16 w Koninie odbył się Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Mapa skarbów". Dzieci zamieniły się w poszukiwaczy skarbów, każda grupa otrzymała mapę  z ukrytym skarbem - zadaniem przedszkolaków było wysłuchanie listu i  odszukanie ukrytej koperty a następnie wykonanie zadań. Na koniec  nie zabrakło pracy plastycznej. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn przedszkola „Dzień Przedszkolaka". Na zakończenie dnia był słodki poczęstunek  dla dzieci. Dzień Przedszkolaka sprawił że dzieciom przez cały dzień towarzyszył uśmiech na twarzy. 
Źródło informacji i zdjęcia: Przedszkole nr 16 w Koninie
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ