CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
CYFROWA PRABABKA. Zatrzymaj czas w KAS w MBP w Koninie

CYFROWA PRABABKA. Zatrzymaj czas w KAS w MBP w Koninie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie

Masz babcię, którą chcesz uchronić od zapomnienia?
Masz pradziadka, którym chcesz się pochwalić?
Posiadasz ciekawe i nieciekawe zdjęcia z Konina, okolic bliskich i dalekich?
Nie wiesz co zrobić ze starymi dokumentami po przodkach?

Przyjdź do biblioteki, podziel się historią!

Konińskie Archiwum Społeczne zostało utworzone 12.11.2020 r. na platformie Otwartego Systemu Archiwizacji (OSA), które prowadzone jest przez Centrum Archiwistyki Społecznej we współpracy z MKDNiS i Ośrodkiem KARTA. Przez 1,5 miesiąca wprowadzono do biblioteki 405 obiektów cyfrowych, które do końca 2020 roku obejrzało 15520 użytkowników. Wszystkie prace związane z przygotowaniem, opracowaniem, a potem publikacją dokumentów w KAS odbywają się w pracowni Centrum Edukacji Elektronicznej im. Jana Zemełki przy MBP w Koninie: wybór materiałów, podpisywanie zgód na ich publikację, skanowanie i opracowywanie, a na koniec publikowanie materiałów w KAS pod adresem:

Do siedziby głównej biblioteki przy ulicy Dworcowej 13 każdy może przynieść historyczne fotografie, rodzinne kolekcje fotografii i dokumentów, wspomnienia, dokumenty życia społecznego, pocztówki, itp.

- Pamiątki, po zeskanowaniu i uzyskaniu zgody na udostępnienie, wracają do właścicieli lub pozostają w bibliotece w przypadku, kiedy ktoś zechce je podarować. Część zbiorów prezentujemy na profilu biblioteki na Facebooku oraz na profilu Konińskie Archiwum Społeczne na Facebooku. Piszemy tam o aktualnie przygotowywanych do publikacji dokumentach, o osobach, które udostępniają nam swoje zasoby, o historii, która jest z nimi związana oraz prosimy o identyfikację osób na zdjęciach nieznanego pochodzenia. - relacjonują organizatorzy
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ