CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Czym zajmuje się florysta? Odpowiedzi poszukiwały Misiaki i Biedronki z Janka Wędrowniczka

Czym zajmuje się florysta? Odpowiedzi poszukiwały Misiaki i Biedronki z Janka Wędrowniczka

Podczas wizyty u zaprzyjaźnionej florystki dzieci miały okazję m.in. poznać wygląd, zapach i nazwy różnych kwiatów oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat kompozycji bukietów. Informacje, które zdobyły, wykorzystały w swojej sali, gdzie stworzyły własną kwiaciarnię i sprzedawały kwiaty z zastosowaniem monet. Dzieci wykonały też kolorowe kwiaty na podstawie instrukcji. Kwiaty posłużyły również do zabaw w segregowanie z uwzględnieniem różnych cech oraz układanie napisów z sylab.
 
Zawód florysty poznały też Biedronki. Podczas zajęcia próbowały odpowiedzieć na pytania dotyczące zapachu, tekstury czy wielkości kwiatu magnolii jedynie na podstawie zdjęcia, a następnie mogły sprawdzić swoje przypuszczenia po samodzielnym doświadczeniu z wykorzystaniem naturalnych okazów. Wszystkie przedszkolaki doszły do wniosku, że mając w dłoni prawdziwy kwiat łatwiej było go opisać. Biedronki rozkładały również kwiaty i pączki kwiatów na części pierwsze wyszukując poszczególnych elementów, a na zakończenie wykonały pracę plastyczną. Z róż i goździków natomiast tworzyły własne bukiety.
 
To kolejny dowód, że kontakt z przyrodą i naturalnymi darami przyrody oraz własne działanie pozwala na głębsze poznawanie i przetwarzanie informacji, a przy okazji dostarcza wielu doznań sensorycznych.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ