CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Drugie Urodziny KoninDzieciom.pl – Artystyczny Festyn Rodzinny...
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

Drugie Urodziny KoninDzieciom.pl – Artystyczny Festyn Rodzinny...

Ania Szwacińska i Kamila Lorek to prowadzące portal KoninDzieciom.pl oraz założycielki Fundacji Konin Dzieciom i przy okazji, a może przede wszystkim kobiety rakiety! Jak sobie coś wymyślą, to choćby miały paść ze zmęczenia – dopną swego!


Rok temu zapowiedziały, że kolejne urodziny portalu chcą zorganizować (podobnie jak ROCZEK) w Parku Miejskim im. F. Chopina i spędzić je w gronie znajomych, przyjaciół, partnerów oraz mniejszych i większych fanów KONIN DZIECIOM. Udało się na pewno lepiej niż zakładały, bo po skończonym ROCZKU KONIN DZIECIOM poszły o krok dalej i założyły fundację o tej samej nazwie, z której ramienia udało im się zorganizować DRUGIE URODZINY, czyli Artystyczny Festyn Rodzinny Konin Dzieciom. PRZYBYŁY TŁUMY i nie – nie jest to przesada. Za każdym drzewem czy krzewem można było spotkać mieszkańców Konina i powiatu, którzy postanowili świętować razem z dziewczynami. A one swoje marzenia powoli zaczynają przekuwać w rzeczywistość.

Na festynie było przepięknie, kolorowo, a to wszystko dzięki Wam! Na waszych twarzach widniała radość, a ciepła, rodzinna atmosfera i uśmiechy wokół napędzały do dalszej pracy. Dziewczyny dostały na pewno dużego pozytywnego kopniaka do dalszych działań.

- Konin Dzieciom to moje trzecie dziecko i wielka pasja. Zwyczajnie lubię swoją pracę. Festyn jest zwieńczeniem naszej rocznej pracy i chciałyśmy świętować tak jak na co dzień pracujemy – w towarzystwie rodziny, przyjaciół i wielu życzliwych nam ludzi. Ilość rodzin i ich zadowolenie na twarzy utwierdzają nas tylko w przekonaniu, że nasza praca ma sens – mówi Ania Szwacińska.

Kto dotarł w niedzielne popołudnie do parku ten wie, że jeśli przyszłaby mu do głowy jakakolwiek atrakcja dla dziecka, to ona tam właśnie była. Dziecko miałoby ochotę pojeździć dziś na kucyku? Nie ma sprawy – był mały konik. Zastanawiamy się nad kupnem rolek. Serio? Można było przyodziać kask, milion ochraniaczy i pociecha miała szansę spróbować na nich pojeździć pod okiem profesjonalnego instruktora i zdecydować, czy to sport właśnie dla niej. A może malowanie buziek, bańki mydlane, rodzinne konstruowanie łapacza snów czy wianków, układanie klocków, wspólne zdjęcia w fotobudce, malowanie na płótnie, szycie, tworzenie bransoletek, malowanie na taśmie między drzewami, bąbelkowe gofry, tańce grupowe, sterowanie robotami, joga? BYŁO! A gdyby przyszła ochota na zwiedzenie karetki, wozu strażackiego, wspinaczkę lub pogranie w piłkę? A może ktoś miałby ochotę zwyczajnie położyć się na kocyku i zrobić sobie piknik? BYŁO! Nawet jeśli ktoś marzył o wiązaniu chusty do noszenia niemowlaka, a nigdy nie miał okazji się tego nauczyć, to na tym festynie mógł! Atrakcji była masa i w ciągu tych kilku godzin nie było szans, by spróbować wszystkiego.

- Właściwie nie wiem, w którym kierunku mam oczy zwrócić. Dzieci chcą iść na wszystko, a atrakcji jest tak dużo i wszystkie są tak ciekawe, że nie wiem co wybrać. Są rzeczy, których na innych festynach nie widziałem. Jest kreatywnie i bezpiecznie. Widać, że jest to wszystko przemyślane. Jedynym minusem jest fakt, że wszędzie trzeba stać w dużych kolejkach, ale dla organizatorów, to chyba komplement, że atrakcje które wymyślili cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Dla mnie fajną sprawą był też występ rapującego taty i córki. Wyszło im to znakomicie. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Córkom też się bardzo podobało – skomentował pan Dawid.
- Jesteśmy już kolejny raz na imprezie organizowanej przez Konin Dzieciom i ponownie się nie zawiedliśmy. Widać, że dziewczyny robią to wszystko z dużym sercem i zaangażowaniem. Nie opuszczamy ich akcji bez wzięcia udziału w loterii. Nagrody są genialne, a dzieci cieszą się z każdej wygranej. Portal poznałam rok temu i nie wyobrażam sobie już teraz tam nie zaglądać – zdradziła pani Katarzyna, mama Zosi i Hani.

Trzeba przyznać, że SZALONA LOTERIA FANTOWA KONIN DZIECIOM cieszyła się ogromnym powodzeniem. Na stoisku z losami kolejka się nie kończyła. Mamy nadzieję, że wszystkie vouchery, wejściówki, poduchy, książki, zabawki, kaski i tona innych nagród rzeczowych, z którymi wróciliście do domu sprawią, że wy i wasze dzieciaki o portalu i fundacji KONIN DZIECIOM zawsze będziecie myśleć ciepło. Gratulujemy szczęśliwcom, którzy zgarnęli nagrody główne loterii – deskorolkę elektryczną MANTA ufundowaną przez F.H Gracjan i bon na urodziny o wartości 1000 zł ufundowany przez Wartownia Konin.

- Różnica między tym rokiem, a zeszłym jest ogromna pod wieloma względami. Zaczynamy być marką  i instytucją rozpoznawaną i cieszymy się, że wystawcy czy sponsorzy sami zaczynają się do nas zgłaszać, chcąc współpracować. To jest dla nas ogromna radość. W zeszłym roku było 12 wystawców, a w tym roku już ponad 30! Jesteśmy bogatsze o pewne błędy i doświadczenia. Rozwijamy się każdego dnia i to nas cieszy – mówi Kamila Lorek. – Życzyłabym nam byśmy mogły portal i fundację prowadzić nieprzerwanie i bez przeszkód. Nie ukrywam, że w dwuosobowym składzie z trzema krasnalami przy nodze i niewielkich nakładach i wpływach finansowych nie jest to takie oczywiste. Chciałabym, żeby co roku było to łatwiejsze. Mamy też z Anią marzenie, aby mieć swoją przestrzeń - swoje miejsce. Dałoby nam ono możliwość organizowania spotkań i warsztatów dla rodziców i dzieci regularnie i niezależnie od innych. Marzymy o miejscu spotkań, w którym każdy mógłby poczuć się jak u siebie w domu, mieć świadomość, że znajdzie tam drugiego rodzica z podobnym problemem wychowawczym, przyjaciela, który doradzi, fachowca, który wyjaśni z jakim problemem mamy do czynienia. Marzymy o miejscu, które byłoby oparciem dla rodzica i miejscem spotkań dla dzieci. Byłoby ono rodzinne – takie jak my – nasz portal i fundacja. Tego nam brakuje.

Mamy nadzieję, że bawiliście się świetnie na drugich urodzinach portalu Konin Dzieciom i będziecie wspierać dwie dzielne założycielki ciepłym słowem, tłokiem w sieci, radą, pozytywnym komentarzem i myślami, życząc im by spełniło się jak najszybciej ich piękne marzenie.

A ja mogę wam tylko powiedzieć ze swojej strony, że portal KoninDzieciom.pl kocham. Nie mam pojęcia jak to się stało, że tak szybko i bezwzględnie zawładnął on moim sercem. Jestem na zawołanie choćby lekarze i antybiotyki byli innego zdania. Znajdziecie na tej stronie bowiem wszystko co rodzic, siostra, dziadek czy wujek znaleźć powinni – kalendarz wydarzeń dla dzieci, zapowiedzi warsztatów, opinie o miejscach, filmach, potyczki oraz rady innych rodziców, ciepło oraz dobro. Bądźcie z nimi. Bądźcie z nami!


Fundacja Konin Dzieciom serdecznie dziękuje za nieocenioną pomoc w organizacji Artystycznego Festynu Rodzinnego Konin Dzieciom Partnerom Strategicznym wydarzenia: Władzom Miasta Konina, Firmie Lis Plus, Firmie Gracjan, Wartowni, Firmie Kurier Konin, YASUMI Medestetic&SPA w Koninie, Szkole Muzycznej YAMAHA, Konińskiemu Domowi Kultury w Koninie, Firmie Chartari, Ferio Konin oraz spółkom miejskim MZK Konin, MPEC Konin, MZGOK Konin, PGKiM Konin.
Dziękujemy serdecznie za profesjonalną konferansjerę Mateuszowi Krzesińskiemu (Twoje opanowanie dało nam poczucie bezpieczeństwa, a to jest połowa sukcesu w organizacji takiej imprezy).
Dziękujemy za wielkie serce, czas i wsparcie Gabrielowi Zamojskiemu (dzięki Tobie nie tylko poczułyśmy się piękne, ale i złapałyśmy chwilę oddechu przed imprezą).
A ponieważ "przyjaciele są jak cieche anioły", dziękujemy Paulinie, Kindze, Sylwii, Weronice, Szymonowi, Łukaszowi, Sebastianowi, Waldkowi i Jurkowi - bez Was nie dałybyśmy rady... dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się udźwignąć organizację naszego przedsięwzięcia i zrealizować kolejne nasze marzenie.
Dziękujemy Pauli Walczak za przepiękną fotorelację z imprezy i trwałą pamiątkę z tego wyjątkowego dla nas dnia. Ogromne podziekowania ślemy do wszystkich Sponsorów, Partnerów i Przyjaciół, którzy byli z nami i obok nas w tym szczególnym dniu.
Dziękujemy za niezwykły koncert naszym Gościom Specjalnym występu artystycznego na scenie - duetowi "Oparci o Prawdę", czyli Mc Michalinie i Mocownikowi... była moc :-)

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Turu. W pogoni za sławą
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Cały świat Romy
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Objazdowy Dom Kultury w Golinie
Kreatywne wakacje z Domem Kultury w Golinie.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ