CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Dzień Dżentelmena w Przedszkolu nr 7 w Koninie

Dzień Dżentelmena w Przedszkolu nr 7 w Koninie

Dnia 27.04.2021r. dzieci ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w wyjątkowym spotkaniu „Dzień dżentelmena”, poświęconemu kształtowaniu u dzieci postaw społecznie akceptowanych w zakresie kultury osobistej i dobrych manier. Podczas spotkania dowiedziały się, jak należy zachować się na co dzień i od święta, opisały zachowania dżentelmena na podstawie ilustracji, poznały nazwy ubrań i strojów dla chłopców i dziewczynek zakładanych na specjalne okazje, nauczyły się odpowiednio układać sztućce oznaczające kontunuowanie posiłku i jego koniec.

Było wiele śmiechu podczas powtarzania krótkich łamańców językowych, bo prawdziwy dżentelmen mówi wyraźnie. Dzieci miały okazję także ćwiczyć na specjalnie przygotowanych kołnierzykach wiązanie kokardki.

Nie zabrakło także zabawy przy muzyce, podczas której chłopcy nauczyli się prosić dziewczynki do tańca. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci obejrzały bajkę „Bolek i Lolek - imieniny u mamy”, gdzie bohaterowie bajki odświętnie ubrani w garnitury wręczali niespodziankę mamie z okazji jej imienin. Ten bajkowy przykład z pewnością przeniesiemy do naszego życia.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ