CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Dzień Dziecka w Parku im. F. Chopina w Koninie
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Dzień Dziecka w Parku im. F. Chopina w Koninie

Tysiące dziecięcych uśmiechów i pogoda jak z bajki
 
W minioną niedzielę w konińskim Parku Miejskim im. F. Chopina odbył się Zaczarowany Dzień Dziecka. To impreza cykliczna organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury przy wsparciu władz miasta, licznych sponsorów i lokalnych mediów. Każdego roku przyświeca jej inne hasło i motyw przewodni - tym razem “Raz na ludowo!”.
Już od godziny 13:30 do parku zaczęły licznie przybywać rodziny z dziećmi, aby wziąć udział w przygotowanej na tę okoliczność rodzinnej grze parkowej - wystarczyło odwiedzić wyznaczone z starcie stanowiska, zrealizować zadania w rodzinnych konkurencjach, zebrać kilkanaście pieczątek w otrzymanym karnecie, aby wziąć udział w losowaniu nagród.
Oficjalny koncert rozpoczął się około godziny 15:00, a zainaugurował go prezydent miasta Pan Józef Nowicki wraz ze swoimi zastępcami oraz dyrektor MDK Panią Lucyną Lenard-Woźniak. Na scenie występowały zespoły muzyczne i soliści z Konina i okolic, natomiast od godziny 17:00 swoje występy prezentowali wychowankowie MDK w Koninie we wspólnym koncercie “Miała baba koguta”.
Ponadto na dzieci w parku czekały fantastyczne animacje i zabawy, stanowiska gastronomiczne z lodami, goframi, nieodzowna wata cukrowa i popcorn (w taki dzień na dietę patrzy się łaskawszym okiem), dmuchańce, balony, malowanie twarzy, kiermasz ludowy i wiele innych. Specjalnie dla Dzieci udostępniono wnętrze ambulansu, natomiast strażacy z OSP Chorzeń zaprezentowali wyposażenie swojego wozu strażackiego, który cieszył się niezwykłą popularnością wśród najmłodszych. Nieco starsze dzieci, młodzież i dorośli mogli wziąć udział w tzw. teście zderzeniowym - crash test.
Najważniejszy był jednak czas wspólnie spędzony na rodzinnej przygodzie w parku, wspólnym piknikowaniu, śpiewie i tańcach przy muzyce rozbrzmiewającej w parku.
Dzięki przepięknej pogodzie i licznym atrakcjom w parku rozbrzmiewała nie tylko muzyka, ale przede wszystkim dziecięcy śmiech…
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 7 "Bolek i Lolek" w Koninie
Dzień Dziecka to wyjątkowe święto malych i dużych poszuk...
Wyjątkowy Dzień Dziecka w Ferio Konin
Wydarzenia z okazji Dnia Dziecka są wyjątkowe i przede w...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ