CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Dzień Uśmiechu w Przedszkolu nr 16 w Koninie

Dzień Uśmiechu w Przedszkolu nr 16 w Koninie

"Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat"

Dzień Uśmiechu w Przedszkolu nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie

Uśmiech dziecka jak wiemy ma wielką moc, potrafi bowiem poprawić nam nastrój, uspokoić ale i pokazać, jak wiele dla niego znaczymy.

Zainspirowane teorią leczniczej działalności śmiechu jako źródła dobrej kondycji psychicznej tudzież fizycznej, nauczycielki w grupie Myszek, Misiów, Biedronek, Żabek, Sówek, Żyrafek i Kotków zorganizowały „Dzień Uśmiechu”, w trakcie którego wszyscy - dzieci i my, dorośli, obcowaliśmy z sytuacjami niosącymi radość i uśmiech. Przybrały one rozmaite formy rzecz jasna. W każdej grupie na dzieci czekało wiele zabaw i pląsów do których biletem wstępu był oczywiście uśmiech od ucha do ucha. Symbolem tego święta jest doskonale znana naszym przedszkolakom żółta, uśmiechnięta buzia. Tego dnia nasze przedszkolaki starały się zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Była gimnastyka buzi i języka, rozpoznawanie i naśladowanie różnych minek, wspólne rozśmieszanie się oraz wiele innych aktywności, które rozgrywały się w jednej z grup np. na ULICY ŚMIESZNEJ , które naturalnie zawsze kończyły się śmiechem. Przedszkolaki swoimi gestami chciały pokazać, że uśmiech nic nas nie kosztuje, a tak wiele znaczy dla drugiego człowieka. Zadaniem domowym dzieci z kolei w innej grupie było powiedzenie komuś bliskiemu czegoś co wywoła uśmiech na twarzy. Z relacji rodziców wiemy, że akcja się udała. Uśmiechajmy się na co dzień, gdyż z uśmiechem każdemu przecież do twarzy prawda?

„Dzień uśmiechu” w naszym przedszkolu został wpisany na stałe w poczet wielu odbywających się imprez i jest odpowiedzią na naturalną, dziecięcą potrzebę zabawy i radości. Inicjując takie działania, pragniemy generować jednostki, którym nie będzie obce poczucie humoru i świadomość jego istoty w życiu. My, nauczycielki uczymy dzieci wyrażania emocji przez różne formy aktywności, by kultura i nauka stały się źródłem radości dnia codziennego, a takie przedsięwzięcia jak coroczne celebrowanie Światowego Dnia Uśmiechu, który przypadł w tym roku szkolnym 2021/2022 na dzień 1 października mogły stać u podwalin terapeutycznej roli śmiechu. Śmiechu, którego życzymy wszystkim , aby towarzyszył nam w każdej chwili życia, przyćmiewając zawsze to wszystko co smutne. A wszystkim naszym małym podopiecznym życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzy zawsze i nie tylko od święta.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Filmowe Poranki: Strażak Sam tylko w kinie Helios
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek.
Szkolenie dla wolontariuszy schroniska dla zwierząt w Koninie
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie o po...
Mała książka - wielki człowiek w MBP w Koninie
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjd...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ