CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Dzień Wolontariusza w konińskiej "DZIEWIĄTCE"

Dzień Wolontariusza w konińskiej "DZIEWIĄTCE"

Początek grudnia to czas, w którym słowo „wolontariat” wybrzmiewa ze zdwojoną mocą we wszystkich językach oraz w każdym zakątku świata. Wszystko za sprawą Światowego Dnia Wolontariusza ustanowionego w 1985 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To niezwykłe święto bezinteresowności, empatii i wrażliwości nie mogło przejść bez echa w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie, w której szkolny wolontariat od wielu lat jest jednym z priorytetów, stanowiąc swoistą wizytówkę – znak rozpoznawczy – placówki. Każdego roku uczniowie, rodzice i nauczyciele – łączą swoje siły, aby wnieść trochę dobra do otaczającego nas świata. Szlachetna Paczka, Żonkil Nadziei, Onko-Mikołaje, BohaterON, Marzycielska Poczta, Paczka dla schroniskowego zwierzaczka, zbiórka nakrętek na rzecz chorych dzieci – to tylko kilka akcji, które na stałe wrosły w tradycję szkoły, sprawiając, że Dzień Wolontariusza stał się świętem całej szkolnej społeczności!

W tym ważnym dniu – 10 grudnia - w konińskiej Dziewiątce nie brakowało emocji. Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w warsztatach poświęconych idei bezinteresownej pomocy, zaś najmłodsi obejrzeli piękne przedstawienie tłumaczące potrzebę otwierania swoich serc na potrzeby drugiego człowieka. Punktem kulminacyjnym był jednak uroczysty apel, podczas którego najbardziej zaangażowanym w działalność na rzecz innych wręczone zostały Anioły Szkolnego Wolontariatu. Była to forma podziękowania za ich trud, entuzjazm i promowanie postawy bezinteresowności wśród rówieśników.

Swoją obecnością imprezę uświetnili wspaniali goście – przedstawiciele konińskich fundacji i organizacji pożytku publicznego: Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie, Fundacji im. doktora Piotra Janaszka „Podaj dalej” oraz Fundacji „Otwarcie”. Wielu wzruszeń dostarczył występ pana Mariusza Urbaniaka – niezwykle utalentowanego konińskiego wokalisty, który w towarzystwie uczennic szkoły wykonał przepiękne utwory „Pomocy czas” oraz „Chcieć to móc – włącz się!”, będące swoistym hymnem wolontariatu.

Mamy nadzieję, że Dzień Wolontariusza na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości szkoły, przypominając uczniom, że wspólnymi siłami mogą zmienić świat na lepsze, a prawdziwa wielkość człowieka ukryta jest nie w tym, co posiada, ale w tym, co potrafi ofiarować drugiej osobie.


Źródło informacji: Elżbieta Telman, Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Koncert pełen emocji w Muzeum Okręgowym w Koninie
Kolejne niezwykłe muzyczne podróże za nami! Tym r...
Wilczy Gang
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
"Złodziejaszki" na bulwarze
Japoński dramat „Złodziejaszki” otworzy cykl...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ