CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Emocje mają MOC... czyli kolejne spotkanie warsztatowe dla juniorów w projekcie Rodzinkowo
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Emocje mają MOC... czyli kolejne spotkanie warsztatowe dla juniorów w projekcie Rodzinkowo

Ile pamiętacie z przedszkola i szkoły Wy - nasi dorośli Czytelnicy? Pamiętacie konkretne lekcje, sprawdziany, treści kształcenia? Czy pamiętacie relacje, przygody, odkrycia... i towarzyszące im eMOCje? Z poprzednich lat, miesięcy i dni często pamiętamy niewiele... W naszej pamięci i wspomnieniach na długo pozostają natomiast eMOCje: radości, smutku, zaskoczenia, złości, spokoju... 

Jaką MOC mają eMOCje?


Dzisiejsze spotkanie warsztatowe dedykowane dzieciom realizowane w ramach projektu Rodzinkowo Fundacji Konin Dzieciom dotyczyło właśnie eMOCji. 
Odczuwamy je codziennie - wszyscy... jedne częściej, inne rzadziej... jedni z nas mniej, a inni bardziej intensywnie.  Jedne z nich są dla nas przyjemne, innych natomiast wolelibyśmy uniknąć. Przez całe życie uczymy się natomiast odpowiednio sobie z nimi radzić i reagować adekwatnie do sytuacji i potrzeb otoczenia społecznego. Najtrudniej, co oczywiste, poradzić sobie z trudnymi emocjami dzieciom, lecz - paradoksanie - i one są dzieciom potrzebne, a wręcz niezbędne do prawidłowego i zrównoważonego rozwoju. Każde bowiem eMOCje stanowią dla nas niepowtarzalną okazję do nauki, doświadczania, dorastania, wzrastania...

Dzisiejsze warsztaty poprzez zabawy i zajęcia choreoterapeutyczne i pantomimiczne, pogadanki i zajęcia praktyczne uświadamiały ich małych uczestników właśnie o mocy odczuwanych eMOCji. Spotkaliśmy się, zatem, na wspólnej twórczej zabawie, aby doświadczyć radości i zaskoczenia, przeanalizować smutek, lęk i złość. Odbyliśmy wspólną podróż do Krainy Radości i Krainy Złości oraz po raz kolejny zintegrowaliśmy się we wspólnym działaniu.

Dziękujemy Wam nasi Mili Goście za wspólną radosną zabawę.
 


Zapraszamy na pozostałe zajęcia realizowane w ramach projektu Rodzinkowo. Organizatorem warsztatów jest Fundacja Konin Dzieciom. Warsztaty są współfinansowane ze środków Wojewody Wielkopolskiego.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
#DziecięcaDomówka z Ferio Konin!
Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejny odcinek z s...
Księżniczka Chemiczka - kreatywne warsztaty w STiA TAKT
Zapraszamy na niezwykłe warsztaty chemiczne dla dzieci!
DZIECIAKI-MUZEALNIAKI. Muzealna maskarada
Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na cykl kreatyw...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ