CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Europa Cinemas. I love it!

Europa Cinemas. I love it!

Szalony taniec, malowanie na prześcieradle i dyskusje o filmach – ostatnia przed wakacjami akcja ,,Dzieciaki w Centrum’’ była wyjątkowo radosna. Czuć już było atmosferę zbliżającego się wielkimi krokami letniego wypoczynku.
 
Dobre filmy, warsztaty filmowo-artystyczne dla najmłodszych i wspaniała zabawa to stałe elementy projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’. Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują go wspólnie z Europa Cinemas. To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest  przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. ,,Dzieciaki w Centrum’’ to ulubiony projekt  miłośników filmów i dobrej zabawy z Konina. Na ostatnie przed wakacjami spotkanie z Dzieciakami w Centrum zaprosiliśmy w niedzielę, 27 maja.
 
Najpierw dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film animowany ,,Futrzaki ruszają na ratunek”. To opowieść o kocie – Maksiu, który marzy o karierze muzycznej i wielkiej sławie, ale wpada w tarapaty. Potem najmłodsi wybrali się na warsztaty filmowo-artystyczne, a rodzice wrócili do kina, by obejrzeć „Pozycję obowiązkową”, znakomitą komedię w znakomitej obsadzie aktorskiej.
 
W czasie, gdy rodzice oglądali film, dziećmi zajęli się instruktorzy. Nie zabrakło zajęć aktorskich, rozmów o powstawaniu filmów oraz akcji ,,Prześcierale’’. Na materiale dzieciaki malowały wszystko co kojarzy im się z filmami, projektem ,,Dzieciaki w Centrum’’ oraz zbliżającymi się wakacjami. Prześcierale opatrzone hasłem ,,Europa Cinemas. I love it!’’ trafi do naszego partnera w Londynie. Uczestnicy warsztatów okazali się również wspaniałymi tancerzami. Pod okiem instruktorek przygotowali układ taneczny i zaprezentowali go rodzicom. Występ odbył się na dużej scenie w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury. Dla dzieci było to wielkie przeżycie!
 
Z uczestnikami projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’ pracowały instruktorki: Elżbieta Gierasimow-Zakowany, Marta Konopacka i Klaudia Dutkiewicz.
 
To była ostatnia w tym sezonie artystycznym akcja ,,Dzieciaki w Centrum’’. Projekt wróci po wakacjach!
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Nasze magiczne Encanto
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Filmowe Mikołajki w CENTRUM
Szukacie pomysłu na miłe spędzenie ,,Mikołajek”? M...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ