CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Finał Aktywnie Zmieniaj Siebie to nie koniec... to dopiero początek
Marzena  Pałasz
Autor: Marzena Pałasz

Finał Aktywnie Zmieniaj Siebie to nie koniec... to dopiero początek

Zaczęło się od chęci zmiany siebie, poprawy zdrowia i kondycji. Były oczekiwania, marzenia, motywacja i przygotowany plan działania. W trakcie pojawiały się radość, ekscytacja, zadowolenie, satysfakcja, ale też ból, łzy, zmęczenie, pokusy, wątpliwości... lecz drzemiąca w nich siła i wsparcie, które otrzymywali nie pozwoliło im na poddanie się. Z każdym kolejnym wdrożonym zdrowym nawykiem, z każda kolejną kropelką potu pozostawioną w siłowni, z każdą kolejną przezwyciężoną pokusą zbliżali się do swojego celu. Teraz wiedzą, że to co cenne, nie przychodzi łatwo. Lecz sukces swoim smakiem bez wątpliwości przezwycięża najbardziej wykwintny smakołyk. Teraz możemy podziwiać efekty 2-miesięcznej pracy nad sobą Nicole Sobania, Aleksandry Braciszewskiej-Benkahla, Gabrysia Zamojskiego, Tristana Tomczaka i 15-miesięcznej uczestnika, który bierze udział w projekcie drugi raz- Roberta Zawadzińskiego.

Dostosowując się do otaczającej nas rzeczywistości, która zmieniła się nagle, jesteśmy zmuszeni do przedwczesnego zakończenia 2 edycji projektu Aktywnie Zmieniaj Siebie. Ale jak to u nas- koniec jest nowym początkiem! Pora więc na podsumowanie tegorocznej odsłony projektu. Tym razem bez uroczystej otoczki, błysków fleszy i znakomitych gości.
 
COVID-19 zamknął czasowo niektóre placówki naszych partnerów. Uczestnicy z dnia na dzień stanęli przed nie lada wyzwaniem. Dotąd ćwiczyli w siłowni Central pod opieką trenerki Anny Gastoł, teraz pozostały im treningi w zaciszu domowym według rozpisanych wskazówek od Ani. Dotychczas przygotowaniem potraw zajmował się Am Catering według diety zbilansowanej przez dietetyk Marzenę Pałasz, po odbyciu konsultacji i badań. Obecnie samodzielnie przygotowują regularne posiłki według planu żywieniowego rozpisanego przez Marzenę. Przez dwa miesiące mieli możliwość spotykania się, dzielenia się swoimi doświadczeniami i złotymi środkami na radzenie sobie ze zmianą, bo razem łatwiej i raźniej. W chwili obecnej pozostała im prywatna grupa na portalu społecznościowym i zdalne wsparcie psychologa Marka Lemańskiego.

W tym roku powiększyło się grono projektowych przyjaciół, z czego ogromnie się cieszymy. Miało to zaowocować rozmaitością wydarzeń. Niestety nie zdążyliśmy… Powitaliśmy w zespole Marcina Janiaka, znanego jako Prawnik w Biegu, który wprowadził nas w biegowy świat zarażając swoją pasją. Rozpoczęliśmy planowanie wydarzenia wraz z Fundacją Podaj dalej, by swoimi działaniami wspomóc Osadę Janaszkowo. Nie zdążyliśmy przeprowadzić warsztatów psychologicznych, zakupów z dietetykiem i stylistką, warsztatów kulinarnych. Szykowaliśmy się na taneczne warsztaty w Boa Pole Dance Studio Joanny Położyńskiej i Estery Michalak.  Z niecierpliwością czekaliśmy na pierwsze zabiegi w strefie beauty: masaże modelujące w Mu Massage,  biolifting w Vele, konsultacje z osobistą stylistką Magdalena Chojnacką-Turnicką, makijaże u Ewy Rybickiej oraz zmiana fryzury w Salonie Spokojna Głowa Sylwii Karczewskiej.

Jesteśmy pod wrażeniem postawy uczestników. Olka Braciszewska-Benkahla, Nicole Sn, Gabryś Zamojski, Tristan Tomczak, Robert Zawadziński- gratulujemy Wam! I nie cyferki są tutaj najważniejsze... Pokazaliście, że warto zawalczyć o siebie i nie poddawać się bez względu na to co dzieje się naokoło. Kierując się zasadą- zaakceptuj to na co nie masz wpływu, zmieniając to co zależy od Ciebie- doskonale zdali egzamin, o czym świadczą uzyskane efekty. Oni nie zakończyli swojej odmiany. Ta odmiana trwa, a projekt pokazuje, że Twoje życie jest w Twoich rękach! Nie zawsze jest łatwo i kolorowo. Czasami życie stawia nas przed ciężką próbą. Bardzo ciężką i bolesną. Ale zawsze masz wybór. Codziennie stajesz przed wieloma wyborami. Możemy narzekać, smucić się nie zmieniając  niczego. A możesz starać się dopasować do realiów, zmieniając to na co masz wpływ. Od Twoich  wyborów zależy kształt Twojego życia.
 
Organizatorzy pragną podziękować partnerom projektu i patronom medialnym. Dzięki Wam możliwe jest propagowanie zdrowego stylu życia i motywowanie do zmian na lepsze. Duży odzew od obserwatorów projektu świadczy o tym , że warto. Każda osoba, która dzięki naszemu działaniu zastanowi się nad swoim zdrowiem, przyjrzy się mu, postawi mały kroczek ku jego poprawie lub zdecyduje się chociaż na zbadanie się, jest na miarę złota. 

Uczestnikom towarzyszył fotograf Łukasz Kwieciński, który w swoim obiektywie uwiecznił najważniejsze i najciekawsze momenty. Niech staną się one motywacją do zmiany i przypominają, że w każdym z nas drzemie ogromna siła.

Do zobaczenia wkrótce!

Organizatorzy Aktywnie Zmieniaj Siebie

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ