CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Fusion w stodole w Muzeum Okręgowym w Koninie

Fusion w stodole w Muzeum Okręgowym w Koninie

Wytrawni fani jazzu pojawili się na czwartym już występie z cyklu koncertów zatytułowanych „Muzyczne podróże z MDK”, który Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie organizuje razem z Muzeum Okręgowym w Koninie. Wytrawni fani, bo nie przeszkodził im lejący z nieba deszcz.  

Na scenie w stodole wystąpił Electric Quartet Szymona Wieczorkiewicza w składzie:  Michał Baranowski- fortepian, Szymon Wieczorkiewicz – gitara basowa, Adam Wajdzik – perkusja, Jarosław Wiśniewski – saksofon tenorowy oraz Wojciech Oliński – gitara basowa.  Całość poprowadziła Dominika Sarnowska.

Pierwszy wieczór muzyczny poświęcony był  blues’owi, kolejne muzyce soul , utworom Astora Piazzollii, a wczorajszy jazzowi. Mogliśmy posłuchać utworów m.in. Chicka Corei, Johna Patitucciego i Alaina Carona.  Była to prawdziwa muzyczna fuzja rocka, elektroniki oraz jazzowej improwizacji. Mowa o stylu fusion, który narodził się w latach 70- tych XX wieku. Warto dodać że muzyka ta łączy w sobie wiele rytmów, w tym chociażby latynoamerykańskich czy  afrykańskich.

Mimo nieciekawej pogody znów w muzeum udało się stworzyć klimatyczną, muzyczną ucztę. I znów świetni lokalni muzycy musieli bisować.   

Kolejny koncert już 10 sierpnia – TSA Michalski Niekrasz Kapłon. Niestety zaproszeń  już nie ma.

Fot. Mirosław Jurgielewicz 
Tekst: Młodzieżowy Dom Kultury
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Szkolenie dla wolontariuszy schroniska dla zwierząt w Koninie
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie o po...
Muzeum Bardów. Marcin Styczeń w Koninie
Bilety w sprzedaży już od 20 października. Zapraszamy!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ