CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Garnki, wianki, czyli na ludowo w Muzeum
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

Garnki, wianki, czyli na ludowo w Muzeum

Zarówno ci, którzy dotąd nie umieli, a także tacy, którzy zapomnieli jak poukładać zgrabnie kwiaty w piękną ozdobę - mogli wziąć dziś udział w warsztatach „Święto Jana, święto Janki – pleciemy wianki” w Muzeum Okręgowym w Gosławicach. Odbyły się one w ramach Festiwalu muzyki ludowo-biesiadnej z nocą świętojańską.

– Nasz festiwal ma formę festynu rodzinnego. To już kolejny raz kiedy we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10 oraz Przedszkolem nr 13 organizujemy taką imprezę na zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji – tłumaczy Elżbieta Sztamblewska z Muzeum Okręgowego w Gosławiacach. – Przygotowaliśmy dla najmłodszych moc atrakcji. Od plecenia wianków, które cieszy się ogromnym powodzeniem, poprzez lepienie garnków z gliny aż do malowania wzorów ludowych. Pomagają nam harcerze, którzy przygotowali dla najmłodszych pokaz walk.

Nie zabrakło także dmuchańców, loterii fantowej, biesiadowania przy grillu i przeglądu twórczości najmłodszych. Organizatorom zależało na zintegrowaniu lokalnego środowiska oraz na miłej i rodzinnej atmosferze. Naszym zdaniem, cel udało się im zrealizować.
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Filmowe Poranki: Strażak Sam tylko w kinie Helios
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek.
Szkolenie dla wolontariuszy schroniska dla zwierząt w Koninie
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie o po...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ