CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Gmina Golina na Kajakach - fantastyczny spływ kajakowy

Gmina Golina na Kajakach - fantastyczny spływ kajakowy

Spływ "Gmina na kajakach 2020" za nami

Jeszcze ciepłe wrześniowe dni warto dobrze wykorzystać.   Na przykład  można spędzić je w otoczeniu  przyrody  w doborowym towarzystwie. Wychodząc z tego słusznego założenia,  Wielkopolskie Stowarzyszenie  Odnowy Wsi "Nasza Radolina" postanowiło zorganizować

drugi spływ kajakowy "Gmina na kajakach"

13 września 2020 stuosobowa międzypokoleniowa grupa popłynęła z Ladorudza do Radoliny.

Drugi spływ "Gmina na kajakach"- podobnie jak pierwszy- okazał się wielkim sukcesem. Po raz kolejny honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński. A o bezpieczeństwo zadbali ratownicy z WOPR-u w Koninie.

Uczestnicy spędzili ponad pięć godzin na wodzie w otoczeniu pięknej przyrody. Błogi spokój, lekki wietrzyk , przygrzewające słońce i ruch na świeżym powietrzu pozwoliły im zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Po wyprawie przyszedł czas na posiłek regeneracyjny i biesiadę w zabytkowym parku w Radolinie. Była to znakomita okazja , by wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi spływu oraz wzmocnić więzi społeczne.

"Gmina na kajakach" stanowi ciekawą propozycję w ofercie sportowo- rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców powiatu konińskiego i nie tylko. Impreza to świetny sposób na promocję gminy Golina, sołectwa Radolina oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA" .

Organizatorzy bardzo dziękują Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za dofinansowanie imprezy, lokalnemu przedsiębiorcy Andrzejowi Płuciennkowi, Bankowi Żywności w Koninie, Dyrektorowi KONSPOLU "BIS" Rafałowi Wylegale za pomoc w organizacji spływu, WOPR z Konina za zabezpieczenie wyprawy oraz firmie Antoni Szczepaniak Transport Osobowy za bezpieczną i przyjemną podróż.

 


Tekst i fotografia: Karolina Kasprzak

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ