CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
I kudłate i łaciate... V Konińska Parada Kundelków
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

I kudłate i łaciate... V Konińska Parada Kundelków

To jedna z najzabawniejszych imprez w Koninie, która co roku zyskuje sympatię kolejnych pokoleń najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Mowa o Konińskiej Paradzie Kundelków organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, a jej celem jest nie tylko nietuzinkowa integracja mieszkańców Konina, lecz przede wszystkim uwrażliwienie dzieci i dorosłych na potrzeby tych uroczych czworonogów.

V Konińska Parada Kundelków 

Zatem, jak obiecali organizatorzy, wesoły, kudłaty, merdający ogonami i obszczekujący współtowarzyszy psi korowód wyruszył dzisiaj po godzinie 16.00 spod parkingu CKU w starej części Konina, aby wraz ze swoimi opiekunami przemaszerować w kierunku amfiteatru na Bulwarze Nadwarciańskim.

Tam na uczestników i gości imprezy czekało wiele atrakcji, których centralnym “punktem programu” były wyróżnienia dla psich piękności - organizatorzy obdarowali właścicieli kundelków upominkami oraz dyplomami m.in. za stylówkę, uśmiech, oczy, oklapnięte ucho. Podczas finału parady w amfiteatrze konińskich Bulwarów Nadwarciańskich był również czas na występy artystyczne podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury, odczyty wierszy dedykowanych czworonogom oraz krótką prelekcję Marzena Giantsios - prezes konińskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Schroniska dla Zwierząt w Koninie.

Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i... do zobaczenia w przyszłym roku!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Kamila Lorek
Kamila Lorek
Od jakiegoś czasu zmagam się z „rolą życia” – jestem MAMĄ niezwykłej Dziewczynki, która przewartościowała moją rzeczywistość. Jej podporządkowałam swoje życie zawodowe i dla niej bardzo świadomie rezygnuję z niektórych aspektów życia społecznego – uwierzcie mi, jest warta każdych wyrzeczeń! Priorytetem jest dla mnie moja Rodzina i budowany wspólnymi emocjami i marzeniami Dom. Z wykształcenia jestem pedagogiem, jednak moich doświadczeń zawodowych nie można opisać w kilku zdaniach. Wśród znajomych mam przydomek Zołza – i coś w tym jest. W wolnych chwilach latam na miotle, gotuję eliksiry i popełniam czary-mary, uważając żeby po raz kolejny nie spłonąć na stosie. Jestem zbudowana z kontrastów - lubię milczeć, ale jednocześnie zawsze muszę mieć „ostatnie słowo”. Wierzę w potęgę Ludzi i doświadczeń i uważam, że w życiu nic nie jest rolą przypadku i „zbiegu okoliczności” (w końcu jakoś tutaj trafiłam!). Fascynują mnie proste podróże do (nie)zwykłych miejsc i (nie)powtarzalne Spotkania z Ludźmi. Celebruję „drugie życie” przedmiotów, nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt i tupotu małych stóp oraz poranka bez kubka CIEPŁEJ kawy z ekspresu. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami możemy odczarować to nieco smutne miasto i mamy realny wpływ na jakość życia nas i naszych Dzieci w Koninie!
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ