CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Jubileuszowy koncert w KDK w Koninie
Autor: Koniński Dom Kultury w Koninie

Jubileuszowy koncert w KDK w Koninie

Koniński Dom Kultury zakończył symbolicznie rok jubileuszowy w piątek, 23 października 2020. Była to okazja do wspomnień i podziękowań oraz spędzenia czasu przy dobrej muzyce – koncercie jazzowym Chojnacki/Miguła Contemplations.

50 lat temu dom kultury przeniósł się z budynku, w którym dziś działa Państwowa Szkoła Muzyczna do nowej siedziby, nowo wybudowanego obiektu w centrum Konina. Te pół wieku to niezliczone wydarzenia kulturalne, działania artystyczne w dziedzinie teatru, muzyki, tańca, śpiewu, plastyki, fotografii i filmu. To niezwykłe spotkania, opowieści i ludzie, którzy stworzyli historię nie tylko konińskiej kultury, ale naszego miasta.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jubileuszowe spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, jednak było bardzo elegancko i nastrojowo. Goście wchodzili do KDK po czerwonym dywanie, mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle jubileuszowej ścianki. Również w sali widowiskowej i na scenie panował wyjątkowy nastrój.

Warto przypomnieć, że z okazji jubileuszu 50-lecia Koniński Dom Kultury został uhonorowany pamiątkową statuetką, którą podczas Inauguracji Roku Kulturalnego we wrześniu Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK, odebrała z rąk Prezydenta Miasta Konina, Piotra Korytkowskiego. Statuetka znalazła swoje honorowe miejsce na scenie podczas jubileuszowego koncertu w KDK. Również Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie przyznał na wniosek Krystyny Chowańskiej, prezes konińskiego oddziału TPD, Specjalną Odznakę ,,Przyjaciel Dziecka”. Natomiast od Konińskiego Towarzystwa Muzycznego KDK otrzymało Honorową Złotą Odznakę.

Dyrektor KDK, Elżbieta Miętkiewska podziękowała za wszystkie lata współpracy, przychylność dla kultury i wsparcie władzom samorządowym Miasta Konina, spółkom miejskim, wszystkim współpracującym z KDK instytucjom i organizacjom, sponsorom, artystom i animatorom związanym z domem kultury, przyjaciołom i pracownikom, którzy z zaangażowaniem działają na rzecz promowania i rozwijania kultury w mieście.

Świętowanie jubileuszu zakończył niezwykły koncert Chojnacki/Miguła Contemplations. Jan Chojnacki (trąbka), Filip Miguła (fortepian), Bartek Chojnacki (kontrabas), Dawid Opaliński (perkusja), poruszyli nasze serca i zjednoczyli nas w muzyce. Dodajmy, że bracia Jan i Bartek Chojnaccy to muzycy rodem z Konina.

Goście mogli też oglądać wystawę jubileuszową w holu KDK, a w Strefie K prace młodych artystów uczęszczających na zajęcia plastyczne w KDK oraz rzeźby Katarzyny Mijakowskiej, instruktorki Atelier KreDKa.

To był z pewnością wyjątkowy wieczór, choć, niestety, w trudnych czasach pandemii. Dziękujemy wszystkim za obecność, dzielenie się wspomnieniami i wyrażenie dużej przychylności dla działań Konińskiego Domu Kultury. Wierzymy, że wkrótce świat wróci na normalne tory i znów spotkamy się w pełnej sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury!

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Cykliczne warsztaty LEGO w Bricks4Kidz w Koninie
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje reżim sanitarny.
SKANSEN BICZ proponuje catering świąteczny
Dla tych, którzy nie przepadają za przygotowywani...
OKFA NA WYNOS
Na kinomaniaków czeka bardzo "smaczny progra...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ