CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Już po raz ósmy odbył się Ósemkowy Integracyjny Turniej Sportowy

Już po raz ósmy odbył się Ósemkowy Integracyjny Turniej Sportowy

Ósemkowy Integracyjny Turniej Sportowy odbył się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie. To już ósma edycja Turnieju. Pierwszy odbył się w 2012 r. - Sytuacja z pandemią zmusiła nas do dwuletniej przerwy, dlatego tym bardziej cieszymy się z powrotu. – deklarują organizatorzy.

W murach "Ósemki" stawili się przyjaciele ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie, Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka.

- Turniej Sportowy, jak wskazuje nazwa, to zawody, rozgrywki, zwycięzcy, ale nie tylko! Bo to przede wszystkim wspólna zabawa, integracja, mierzenie się ze swoimi możliwościami i słabościami. Hasło przewodnie Turnieju to wspólnie i razem: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Chodzi o to, by utwierdzić się jak ważna jest współpraca w grupie, przyjaźń i koleżeństwo. – podsumowuje Monika Jaroszewska.

Podczas Turnieju nie zabrakło niespodzianek. Uczestników odwiedziła Pani Agnieszka Różańska, właścicielka psa ratownika oraz ratownik WOPR Pan Radosław Ciurzyński, którzy przypomnieli dzieciom i młodzieży zasady bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania się podczas wypoczynku i zabawy nad wodą. Wspólna zabawa została uwieńczona poczęstunkiem oraz rozdaniem dyplomów i nagród. - Turniej mógł odbyć się dzięki licznym sponsorom, którym z całego serca dziękujemy. – dodaje Monika Jaroszewska. Do zobaczenia za rok!
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ