CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Karmienie w terenie… w Koninie… z (najlepszą) ekipą Konin Dzieciom
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Karmienie w terenie… w Koninie… z (najlepszą) ekipą Konin Dzieciom

(Nie)zwykłe Spotkanie (Nie)zwykłych Kobiet zorganizowane z najbardziej (nie)zwyczajnych intencji i (nie)zwyczjanej okazji.

Po raz pierwszy z portalem Konin Dzieciom i po raz trzeci w Koninie 5. czerwca miało miejsce spotkanie Mam karmiących piersią - KP. Spotkanie zorganizowane wczoraj miało na celu promocję karmienia mlekiem kobiecym i uwrażliwienie otoczenia społecznego na ten tak naturalny element macierzyństwa, a jednak nadal wzbudzający wiele kontrowersji. Nasze wydarzenie idealnie wpisało się w 5. edycję ogólnopolskiej akcji Mlekoteka i finał tygodnia promocji karmienia mlekiem kobiecym… karmienia najbardziej naturalnego… odbywającego się również w przestrzeni publicznej, bowiem będącego odpowiedzią na potrzeby Dziecka.
Wraz z zaproszonymi gośćmi i partnerami spotkania, w zielonej przestrzeni publicznej… w okolicy Galerii Nad Jeziorem, “pod chmurką” poruszyliśmy problematykę związaną z kp i w spontanicznej rozmowie panelowej z doulą i promotorem karmienia piersią Eliza Preuss podjęliśmy wyzwania obalenia mitów i stereotypów dotyczących kp i podkreślenia tematyki wsparcia laktacyjnego. Dzięki uprzejmości nieocenionej Elwiry Randunc z Lovelywedding możemy Wam zaprezentować fotograficzną relację z naszego spotkania - niezwykłe zdjęcia niezwykłych rozmów z równie niezwykłymi Kobietami, które zechciały podzielić się z nami swoimi doświadczeniami i emocjami. Partnerem naszego spotkania była sieć sklepów Smykoland, która przygotowała dla zaproszonych Mam drobne upominki, a przede wszystkim przygotowała prezentację bielizny CarryWell dedykowanej właśnie Mamom kp i kobietom oczekującym Dziecka. Dzięki uprzejmości przedstawicielek sklepu - Pani Sylwii Kachelskiej i Pani Anny Karólak - mogliśmy poruszyć tak ważny temat związany z karmieniem naturalnym, jak dobór odpowiedniej bielizny i gadżetów wspierających Mamy w okresie laktacji.
Pogoda była fantastyczna… i chyba tak los właśnie chciał, że chwilę przed rozpoczęciem naszego Karmienia w terenie, spoza gęstych chmur wyjrzało słońce i do samego końca z nami pozostało.
Frekwencja na spotkaniu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i jest najlepszym dowodem na sens i cel organizacji podobnych pikników w przyszłości. W trakcie spontanicznych rozmów, zaproszone przez nas Mamy mogły się przekonać, jak wiele problemów i sukcesów, doświadczeń i marzeń łączy ich grupę. Obiecujemy, zatem, “uroczyście”, że nie jest to ostatnie tego typu wydarzenie organizowane przez Konin Dzieciom, a jedynie mała zapowiedź naszych planów.
 
KOMENTARZE
Weronika 7.06.2018 godz: 8:27
Super ,szkoda ,ze nas nie bylo ...:)
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ