CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Jarmark Świąteczny
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

Jarmark Świąteczny

Gdybym w tym szalonym okołoświątecznym czasie siedziała w domu, to pewnie zaczęłabym sprzątać lub panikować, że „gwiazdka” za pasem albo coś w tym rodzaju. Dlatego najlepiej wyjść z domu z rodziną i chłonąć bożonarodzeniową atmosferę inaczej.

Idealnym rozwiązaniem było udanie się na Jarmark Świąteczny w Koninie, który trwał przez weekend. Oprócz pokazania dzieciom ogromnej i pięknie oświetlonej choinki na Placu Wolności (nie wjedziecie tam w tym czasie samochodem), mogliście też skosztować i wyposażyć się w świąteczne przysmaki, przetwory oraz nalewki, upolować ozdoby na drzewko świąteczne i nie tylko lub dokupić brakujące prezenty dla bliskich sercu. Nie zabrakło tam także Świętego Mikołaja, który chętnie wysłuchiwał próśb dzieci, konkursów i koncertów. To wszystko naprawdę potrafi wprawić człowieka w świąteczny nastrój.

Do tego w ratuszu odbywała się cała masa warsztatów – pieczenie pierników, robienie stroików, malowanie ozdób choinkowych nauka lepienia ozdób z gliny i wiele innych. My wybraliśmy się na Smykofonię. Jej wydanie świąteczne pozwoliło dzieciakom poznać kolejne instrumenty, góralskie stroje oraz przyśpiewki, a także tańce. Pani Adzie udało się zachęcić do śpiewu i ruchu zarówno małych jak i dużych. Na koniec wszyscy odśpiewaliśmy i zagraliśmy kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. To była doskonała odskocznia od wielu obowiązków, których przed świętami jest bez liku i świetna forma wkręcenia się w magię świąt.

Niech moc będzie z Wami!

Zdjęcia: Anna Szwacińska
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Giełda Winyli i Płyt CD w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie
Giełda muzyczna to świetna okazja do zdobycia poszukiwan...
Oscarowy "Joker"na bulwarze
Zapraszamy na dobre kino w plenerze.
Kultowy "Miś" w plenerze
Zapraszamy na dobre kino w plenerze.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ