CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
KoninDzieciom.pl nominowane w konkursie o statuetkę „Złotego Konia”

KoninDzieciom.pl nominowane w konkursie o statuetkę „Złotego Konia”

Wzruszenie i duma...

tak w skrócie można określić emocje, które wywołała...
 

nominacja portalu KoninDzieciom.pl do konkursu o statuetkę Złotego Konia
w kategorii Firma Wspierająca Lokalną Społeczność


Jesteśmy z Wami - mieszkańcami Konina i okolic - od 2017 r. To wówczas z inicjatywy dwóch mam z Konina powstał jedyny taki portal informacyjny i strona internetowa dla rodziców z Konina i okolic. Portal powstał z potrzeby chwili - potrzeby dwóch mam, które zapragnęły stworzyć "wirtualne miejsce", w którym każdy rodzic znajdzie rzetelne i pełne informacje o ofercie edukacyjnej, opiekuńczej, wychowawczej, działalności fundacji i stowarzyszeń, wydarzeń, konkursów, relacji, warsztatów - dedykowanych dzieciom i rodzicom.

Od tego czasu wiele się zmieniło i wiele się wydarzyło, ale jedno pozostało niezmienne - to jedyne takie wirtualne miejsce na mapie naszego miasta prowadzone przez dwie matki-wariatki. Niektórzy z Was zastanawiają się, kim jesteśmy? Inni myślą, że jesteśmy instytucją lub sztabem osób.

Nic bardziej mylnego - nadal jesteśmy 2-osobowym teamem matek-wariatek z gromadką krasnoludków (naszych dzieci) i wsparciem aniołów (naszych przyjaciół). Bez nich ten portal by już nie istniał. To dzięki naszym dzieciom "chce nam się chcieć". To dzięki naszym aniołom - Mecenasom, Partnerom i Sponsorom nadal możemy z Wami i dla Was być. 

Z biegiem czasu, poznając oczekiwania i potrzeby coraz większego grona odbiorców - te dwie nieco szalone mamuśki postanowiły zacząć spotykać się ze społecznością rodziców nie tylko w "wirtualu" i wpadały na mniej lub bardziej szalone pomysły na inicjatywy społeczne, warsztaty, spotkania rozwojowe, eventy... I tak to się potoczyło, że od tego momentu zrozumiały... jak bardzo są potrzebne mamom, tatom, dzieciom...

Jaka była idea i jaki był cel postania KoninDzieciom.pl?

Naszym celem było przede wszystkim zebranie w jednym miejscu najważniejszych informacji dla rodziców i ich dzieci: wydarzeń, przedsięwzięć, inicjatyw, specjalistów.

Czy było nam łatwo?

Nie. Było nam szalenie trudno nie tylko podzielić i pomnożyć nasz czas prywatny pomiędzy pracę zawodową, inicjatywy i pomysły oraz naszą rodzinę. Było nam też szalenie trudno (i nadal jest) zaprosić do naszej inicjatywy tych, którzy mogą i chcą nas wspierać - reklamodawców i Mecenasów portalu. Bez nich legalne i trwałe funkcjonowanie KoninDzieciom.pl byłoby niemożliwe!

Co nam się udało?

Udało nam się zainteresować naszych czytelników, wesprzeć rodziców, zbudować grupę odbiorców i zaprosić Was wszystkich do tworzenia tego niezwykłego miejsca.

JESTEŚMY DUMNE Z NASZEJ NIEZWYKŁEJ SPOŁECZNOŚCI!

Bo od początku naszej działalności udało nam się zintegrować nie tylko rodziców i dzieci z Konina i okolic, ale i prywatnych przedsiębiorców, szkoły, przedszkola, żłobki, specjalistów i artystów, którzy razem z nami realizują wszystkie projekty i udowadniają, że #DASIĘ!

To był dobry czas - to był czas czynienia dobra i odkrywania tego, co w nas głęboko ukryte - potencjałów, zdolności, cierpliwości, powrotów, zaskoczeń, umiejętności wybaczania.

To był trudny czas - ze względu na jego dynamikę i próbę łączenia pracy zawodowej, rozwoju pasji i zainteresowań, szkoleń z rolami Mam, które są dla nas priorytetowe. To była trudna próba - kosztowała nas parę łez, ale i morze satysfakcji i radości! Nasze Dzieci wrosły w nasz Zespół i wzrastają razem z nami w otoczeniu Przyjaciół, Bliskich, Rodziny... Ekipy KoninDzieciom.pl

Portal KoninDzieciom.pl, to dowód na to, że jako mieszkańcy wyludniającego się miasta wcale nie powinniśmy mieć kompleksów w zderzeniu z metropoliami. To na łamach naszego portalu rodzice mogą znaleźć informacje dotyczące swoich pociech – wydarzenia dedykowane rodzinom, warsztaty dla dzieci i dorosłych, żłobki, przedszkola, porady specjalistów, pomysły na zabawy, recenzje książek czy propozycje zajęć dodatkowych. Swoją pracą pragniemy Was przekonać, że nasze miasto da się lubić i warto je polubić jak najszybciej - bo wokół Was może być wiele atrakcji i możliwości, otaczają Was fantastyczni ludzie pełni pasji i zainteresowań, a Konin może być miastem przyjaznym.
 

Dziękujemy Wam za to, że jesteśmy tutaj...
RAZEM chociaż osobno!

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Arte...terapeutyczny Konin Dzieciom - warsztaty sensoplastyka® elementy
Zapraszamy do udziału w weekendowych warsztatach dla dzi...
Arte...terapeutyczny Konin Dzieciom - warsztaty choreoterapii
Zapraszamy do udziału w weekendowych warsztatach dla dzi...
Rodzinna Akademia Przedsiębiorczości - warsztaty cz. III
To warsztaty tematyczne związane z pobudzeniem prze...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ