CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Koronawirus w Polsce - II etap odmrażania gospodarki
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Koronawirus w Polsce - II etap odmrażania gospodarki

Epidemia koronawirusa sparaliżowała nie tylko życie społeczne, ale i sferę gospodarczą naszego kraju. Z powodu rozprzestrzeniania się wirusa, wprowadzając działania prewencyjne, rząd zdecydował na wprowadzenie określonych obostrzeń i zakazów w obszarze handlu, gastronomii i rekreacji. Zablokowało to gospodarkę naszego kraju, która teraz stopniowo będzie odmrażana w czterech zaplanowanych etapach.

Pierwszy etap zakładający otwarcie lasów i parków oraz pozwolenie na spacery i sport rekreacyjny - już został wdrożony w życie, jednak nadal w formule ograniczonej obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych, nakazem zachowania dystansu nawet pomiędzy członkami rodzin oraz zakazem zgromadzeń. 

Drugi etap odmrażania gospodarczego zaplanowany jest na 4 maja. 

Data jest jednak jeszcze niepotwierdzona i oscyluje pomiędzy 4 a 11 maja. W drugim etapie planowane jest otwarcie m.in. kortów tenisowych, "orlików" i boisk szkolnych, stadionów sportowych i torów rolkarskich oraz stadnin. Otwarte mają zostać również wypożyczalnie infrastruktury wodnej, czyli łódek, kajaków czy rowerków wodnych, jednak będą mogły na nich przebywać jedynie dwie osoby. W dalszym ciągu obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek ochronnych - również podczas treningów sportowych, a w obiektach sportowych będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób.
 


Zaplanowano również otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, ograniczone otwarcie hoteli i miejsc noclegowych oraz  niektórych instytucji kultury.


 

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Nowe Horyzonty Tournée w Koninie
Kino Nowe Horyzonty już w lipcu wyrusza w wakacyjne tour...
Nabór do Szkoły dla Opiekunów Fundacji Tęczowa Gromada
Ruszył nabór do BEZPŁATNEJ Szkoły dla Opiekun&oac...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ