CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
"Książki czytaj- wiedzę chwytaj!" - przekonywali dzieci w Golinie Zofia Stanecka i Paweł Beręsewicz

"Książki czytaj- wiedzę chwytaj!" - przekonywali dzieci w Golinie Zofia Stanecka i Paweł Beręsewicz

Biblioteka Publiczna w Golinie od kilku lat kładzie duży nacisk na promocję czytelnictwa wśród różnych grup wiekowych. Regularnie zapraszamy do szkół pisarzy popularnych wśród najmłodszych . W akcję propagującą książkę wśród dzieci i młodzieży wpisuje się tegoroczny projekt pn. "Książki czytaj -wiedzę chwytaj!". W ramach jego realizacji uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Golina odwiedzają znani , cenieni i lubiani pisarze: Zofia Stanecka i Paweł Beręsewicz.

18 września do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie zawitał Paweł Beręsewicz. Podczas spotkania niektórzy uczniowie mieli przyjemność osobiście pogawędzić z pisarzem o książkach. Dzieci wykazały się też doskonałą znajomością języka angielskiego. Ochotników do wykonywania wyznaczonych przez autora zadań nie brakowało. Autor chętnie odpowiadał na liczne pytania, wypisał mnóstwo dedykacji do swoich książek. Dla wszystkich było to spotkanie pełne wrażeń, które na długo pozostanie w pamięci. A pisarzowi z pewnością będzie o nim przypominać piękny obrazek, który otrzymał w prezencie od społeczności szkolnej.

22 września 2020 r. z uczniami Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach spotkała się Zofia Stanecka. Dzieci musiały m.in. wyznaczyć trasę, jaką musi pokonać książka od momentu zakiełkowania pomysłu w głowie pisarza (porównanego przez panią Zosię Stanecką do wielkiego garnka, w którym można ugotować zupę) aż do pojawienia się jej na półkach w księgarni, bibliotece czy domu. 

Było twórczo, kreatywnie i artystycznie

Biblioteka Publiczna w Golinie już dziś zaprasza na trzecie spotkanie autorskie w ramach realizacji projektu "Książki czytaj wiedzę chwytaj!".

5 listopada 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie będą mogli porozmawiać z Rafałem Witkiem.

Bardzo dziękujemy dyrektorom, nauczycielom oraz pozostałym członkom społeczności szkolnych z Radoliny i z Kawnic za współpracę.

Karolina Kasprzak

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ