CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Kwalifikacje zespołów tanecznych do festiwalu

Kwalifikacje zespołów tanecznych do festiwalu

108 zespołów tanecznych zaprezentuje 127 choreografii na 40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2019. W Konińskim Domu Kultury obradowała (9 kwietnia) Komisja Konkursowa, która zakwalifikowała zespoły na podstawie nadesłanych materiałów.

Komisja w składzie: Katarzyna Migała, przewodnicząca jury zespołów tanecznych podczas festiwalu oraz Danuta Nowicka, kierownik Biura Festiwalu i Dariusz Intrys, instruktor tańca w Konińskim Domu Kultury, sędzia freestyle i jazz dance, obradowała przez cały dzień. Obejrzała 180 prezentacji nadesłanych przez 150 zespołów.

- Poziom jest bardzo wysoki, zresztą jak co roku. Jednak jest więcej zespołów chętnych do udziału w festiwalu i naprawdę mamy problem, żeby wybrać te najlepsze – mówiła przewodnicząca jury Katarzyna Migała. - Bardzo wysoki poziom prezentują zespoły w kategoriach: inscenizacja do 16 i do 12 lat czy etiuda taneczna do 16 lat. W tych kategoriach jest też najwięcej zgłoszeń. Wybrać tych, którzy będą mogli zaprezentować się na fantastycznym festiwalu w Koninie, to duże wyzwanie.

Listę zespołów tanecznych zakwalifikowanych do 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2019 można znaleźć na stronie www.festiwaldzieciecy.pl

Warto przypomnieć, że na przełomie lutego i marca (28 lutego-3 marca) w Konińskim Domu Kultury odbyły się Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do festiwalu. Jury pod przewodnictwem Jerzego Petersburskiego zakwalifikowało do czerwcowej imprezy 121 wykonawców: solistów, duetów i zespołów wokalnych.

40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

Jubileuszowy 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca będzie trwał od 5 do 9 czerwca 2019 roku. Do Konina przyjedzie 2500 młodych wokalistów i tancerzy z Polski i zagranicy.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Filmowe Poranki: Krecik i Panda cz.4
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Król Lew
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Sekretne życie zwierzaków domowych 2
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ