CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Mali obserwatorzy przyrody z Janka Wędrowniczka w akcji

Mali obserwatorzy przyrody z Janka Wędrowniczka w akcji

W KAŻDYM Z NAS JEST MOTYL, KTÓRY POTRZEBUJE CZASU, BY ROZWINĄĆ SWOJE SKRZYDŁA

Biedronki i Misiaki dowiedziały się wiele ciekawostek o motylach.Przedszkolaki m.in. poznały etapy rozwoju motyla i miały okazję zobaczyć prawdziwą gąsienicę. Podziwiały okazy motyli umieszczone w gablotach, książkach czy albumach, poznały wybrane nazwy tych owadów i dowiedziały się, że niektóre aktywne są głównie w nocy. Do swoich obserwacji wykorzystały szkła powiększające. Za pomocą modeli układały w odpowiedniej kolejności cykl rozwoju tego owada, który później przedstawiły na papierowych talerzykach. Wykorzystały do tego makaronu o różnym kształcie. Misiaki swoje prace plastyczne wykonały według instrukcji.
Biedronki przebrały się też za kolorowe motyle i prezentowały się przed innymi dziećmi. Aby utrwalić wiadomości zdobyte na zajęciach wybrały się na plac zabaw, gdyż na naszej ścieżce edukacyjnej jeden z paneli poświęcony jest właśnie tym owadom.
Na koniec dzieci wypuściły gąsienicę na wolność – mamy nadzieję, że ta niepozorna istota, która towarzyszyła im na zajęciach, przemieni się w pięknego motyla. To też świetna okazja, by uświadomić dzieciom, że w każdym z nas jest motyl, który potrzebuje czasu, by w pełni rozwinąć swoje skrzydła. Ważne zatem byśmy podążali za dzieckiem i wskazywali mu jego mocne strony, talenty, możliwości oraz uświadamiali, że wysiłek włożony w działanie na rzecz własnego rozwoju zawsze przynosi efekty.
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ