CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Mali Odkrywcy - niezwykłe wakacje z Fundacją im. dra P. Janaszka Podaj Dalej

Mali Odkrywcy - niezwykłe wakacje z Fundacją im. dra P. Janaszka Podaj Dalej

Tegoroczne Kolonie Mali Odkrywcy odbywają się pod hasłem EKO.


Zajęcia artystyczne, zajęcia ruchowe, sportowe, rozwijanie pasji i nauka samodzielności – to wszystko musi się znaleźć w programie kolonii, organizowanych każdego roku przez Fundację imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

W poniedziałek 17 sierpnia 2020 od rana było głośno i wesoło. Dzieci tworzyły własne instrumenty z plastikowych butelek, szklanych słoików, opakowań po jogurtach, z kartonów oraz naturalnych kasz, ryżu, a także tego co znalazły na terenie Ośrodka Wityng w Mikorzynie. W międzyczasie druga grupa uczyła się tańca, tańca dla Matki Ziemi, następnie grupy zamieniły się tak, aby każdy znał ten taniec i aby każdy miał swój ekologiczny instrument.

Na koniec zagrała Wielka Orkiestra PODAJ DALEJ w rytm piosenki „Moja planeta” Majki Jeżowskiej. Nawiasem mówiąc jest to swego rodzaju hymn tegorocznych Małych Odkrywców. W ten sposób grupa oddała hołd naszej wspaniałej Matce Ziemi.

Mamy wielkie postanowienie, aby dbać o naszą planetę, nie niszczyć natury i żyć w zgodzie z przyrodą. W tym roku na koloniach Mali Odkrywcy odpoczywa czterdzieścioro dzieci z niepełnosprawnością z całej Polski. Ten rok jest wyjątkowy, musieliśmy wdrożyć specjalne procedury bezpieczeństwa, ale wszystkim ogromnie zależało, aby się spotkać i świetnie bawić.

Dla wielu dzieci jest to jedyny wyjazd wakacyjny. Część dzieci przyjeżdża co roku na Małych Odkrywców, ale każdego roku jest kilkoro zupełnie nowych, którzy nierzadko po raz pierwszy wyjeżdżają na wakacje bez rodziców. To kolonie, na których ogromną wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa. Ponad 20 osób kadry, a w tym doświadczeni wychowawcy oraz wolontariusze. Część dzieci wymaga opieki indywidualnej, jeden na jeden. Wolontariusze już wcześniej przygotowywani są do pracy, aby pod okiem sprawdzonej, stałej kadry jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki, a nierzadko też odnaleźć swoje powołanie.

Serdecznie dziękujemy Przyjaciołom, dzięki którym odbywają się Kolonie Mali Odkrywcy: Telewizji Polskiej w ramach Programu Reklama Dzieciom, Przyjaciołom z Firmy KRAMP oraz MPEC, PGKiM, PWiK, MZGOK, MZK, Fundacji Uśmiech i Radość Dziecka oraz dzięki Przyjaciołom indywidualnym. Wiemy, że uśmiech naszych Małych Odkrywców jest dla Państwa najpiękniejszym podziękowaniem.
 
Tekst i fotografia: Fundacja im. Dra Piotra Janaszka Podaj Dalej
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ