CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Mariaż. W pracowni Marty Norenberg - wystawa w Muzeum Okręgowym w Koninie

Mariaż. W pracowni Marty Norenberg - wystawa w Muzeum Okręgowym w Koninie

Muzeum Okręgowe w Koninie

Z inspiracji światem kultury i natury, na styku tych dwóch płaszczyzn, w niewielkiej pracowni w podwarszawskiej wsi rodzi się sztuka Marty Norenberg. Tworzona pod szyldem Sztuk Kilka autorska biżuteria Marty Norenberg leży na biegunie przeciwległym wobec masowości, nadprodukcji i bezosobowych, maszynowych wyrobów. Każda z prac to wynik starannie przemyślanego i zaplanowanego procesu twórczego – od inspiracji, poprzez robocze szkice i rysunki, wykonanie detali i obróbkę surowców, aż po ukończony projekt.

Wystawa czasowa Mariaż daje nam możliwość zajrzenia za kulisy pracy złotnika i rzemieślnika, przedstawiając kolejne etapy procesu, narzędzia, którymi posługuje się twórca, oraz tropy i inspiracje, często nieoczywiste, leżące u podstaw gotowej biżuterii.

Tytułowy mariaż odbiorca wystawy musi w sztuce Marty Norenberg odnaleźć sam – poruszając się wśród zawiłości inspiracji naturą i sztuką oraz tropów kulturowych z całego świata wskazując te miejsca, w których na zetknięciu tych dwóch rozłącznych światów, rodzi się nowa jakość.

Wystawa czynna będzie od wtorku, 25 maja, do 19 lipca 2021 r.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Tancerze "Rytmixu" powitali nowy rok szkolny
Studio tańca RYTMIX świętują rozpoczęcie roku i powr&oac...
Jak rozmawiać z psem
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ