CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy - Z ekologią mi po drodze

Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy - Z ekologią mi po drodze

„Międzypokoleniowo z ekologią na wesoło"- takie wymowne hasło tytułowe przyświecało kolejnemu projektowi zrealizowanemu przez Stowarzyszenie Razem dla Goliny. Inicjatywa była współfinansowana ze środków Starostwa Powiatu Konińskiego. Honorowy patronat nad wszystkimi działaniami objął Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński. A patronat medialny sprawowały telewizja TTR oraz Wielkopolska Telewizja Informacyjna.

Projekt zakładał promowanie nieśmiecenia, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Zrealizowano dwa ściśle ze sobą połączone ideowo etapy. Najpierw społeczności szkolne z Goliny, z Przyjmy, z Radoliny oraz z Kawnic wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata", robiąc porządek w swoim najbliższym otoczeniu, by później posadzić symboliczne drzewko. Niezbędne środki czystości oraz rośliny przekazała Prezes Stowarzyszenia Razem dla Goliny Żanetta Matlewska. Drzewka zostały podarowane przez lokalnych przedsiębiorców państwa Annę i Grzegorza Talewiczów.

Drugi etap projektu to Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy "Z EKOLOGIĄ MI PO DRODZE" połączony z piknikiem ekologicznym.100 miłośników jazdy na rowerze wyruszyło 3 października 2020 roku z placu Kazimierza Wielkiego 12. Trasa przebiegała przez pobliskie, malownicze miejscowości i była odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. A najmłodszych cyklistów nie brakowało.

Na Stadionie Miejskim w Golinie- mecie wyprawy na rowerzystów czekała niespodzianka: piknik ekologiczny. Uczestnicy rajdu mogli nie tylko zjeść smaczny ciepły posiłek, ale także zmierzyć się w różnych ciekawych konkrecjach, konkursach i quizach ekologicznych. Chętnych nie brakowało, na śmiałków czekały atrakcyjne nagrody.

Uczestnicy rajdu mogli czuć się bezpiecznie dzięki niezawodnym druhom z OSP w Golinie, którzy zabezpieczali całą trasę oraz piknik, zapewniali również ewentualną pomoc medyczną.

Stowarzyszenie Razem dla Goliny serdecznie dziękuje sponsorom i partnrom za wsparcie przedsięwzięcia: Firmie Van Loy, Firmie Primabiotic, GS Golina, Mirko Sklepowi Wielobranżowemu z Goliny oraz MZGOK Sp. z o.o w Koninie. Podziękowania kierujemy również dla druhów z OSP Przyjma, którzy przygotowali przepyszną grochówkę, dzięki której uczestnicy zregenerowali siły po wyprawie i dla Anny Kapturskiej, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Golinie a zarazem sołtys Spławia za gościnne przyjęcie uczestników wyprawy rowerowej i przedstawienie krótkiej historii sołectwa a także przekazanie smakowitych jogurtów.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim uczestnikom rajdu za liczną obecność i wspólną zabawę podczas pikniku ekologicznego.


Karolina Kasprzak

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ