CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Mikołajki w Alpakarni - moc atrakcji dla dzieci z Konina i okolicy!
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Mikołajki w Alpakarni - moc atrakcji dla dzieci z Konina i okolicy!

Mikołajki w tym roku przypadły w weekend, więc był to doskonały powód na poszukiwanie lokalnych atrakcji dla dzieci i rodziców z Konina i okolic... i czas wypełniony wrażeniami!


Jedną z atrakcji zaplanowanych przez nas na mikołajkowy weekend były...

Mikołajki w Alpakarni

Alpaki budzą w nas ogrom pozytywnych emocji, a zagrodę prowadzoną przez Panią Martę i Pana Piotra nieopodal Ślesina darzymy szczególną sympatią za niepowtarzalną atmosferę i wyjątkowo troskliwą opiekę właścicieli nad tymi niezwykłymi zwierzętami.

Nie mogliśmy więc przegapić takiej atrakcji i w minioną sobotę odwiedziliśmy alpakarnię w Szyszyńskich Holendrach. Nasz spacer rozpoczął się o godzinie 13:00 tradycyjnym karmieniem alpak przygotowanymi przez właścicieli marchewkami, a na miejscu przywitało nas całkiem spore stadko włochatych łakomczuchów. Basia była jak zawsze zachwycona, a alpaki wyjątkowo szczere w okazywaniu swojego zainteresowania marchewką i naszą obecnością. 

Pomimo wielkości tych zwierząt, kopyt i posiadanych zębów - nie musicie się ich absolutnie obawiać! Alpaki są wyjątkowo delikatne i mają łagodne usposobienie, więc przy zachowaniu normalnych środków ostrożności i sympatii wobec tych zwierząt - nie grozi Wam z ich strony żadne niebezpieczeństwo. Z resztą kontakt z alpakami ma właściwości terapeutyczne, więc zwierzęta te odpowiednio prowadzone przez specjalistę, wykorzystywane są w alpakoterapii.
Po nakarmieniu alpak i drobnych czułościach z ich i naszej strony przyszedł czas na... odwiedziny u Mikołaja, który czekał na nas i pozostałych gości z łakociami. Czynny był też sklepik z pamiątkami, więc przy niewielkiej inwestycji finansowej i gorącej prośbie do Mikołaja, udało nam się zaaranżować drobny upominek dla naszej małej fanki alpak. Prezent prezentem, ale emocje ze spotkania i wrażenia z osobistej rozmowy z Mikołajem pozostaną na długo w pamięci naszego dziecka, które jeszcze szczerze wierzy w jego magiczne istnienie.

Po spacerze, rozmowie z Mikołajem i warsztatach z Panią Martą rozgrzaliśmy się gorącą czekoladą.
 
Nasze weekendowe plany na #RodzinnyCzas zainaugurowaliśmy oczywiście prezentami, jednak dużo większą frajdę i radość sprawiła nam rodzinna rekreacja i beztroski czas spędzony razem. Dziękujemy za fantastycznie spędzony czas! Do zobaczenia w przyszły weekend!

Jeśli nie mieliście okazji jeszcze odwiedzić Alpakarni w Ślesinie - serdecznie zapraszamy Was w następny weekend na kolejne spotkanie świąteczne, spacer i warsztaty!
Po szczegółowe informacje o wydarzeniu i cennik >>KLIKNIJCIE TUTAJ<<
KOMENTARZE
O AUTORZE
Kamila Lorek
Kamila Lorek
Od jakiegoś czasu zmagam się z „rolą życia” – jestem MAMĄ niezwykłej Dziewczynki, która przewartościowała moją rzeczywistość. Jej podporządkowałam swoje życie zawodowe i dla niej bardzo świadomie rezygnuję z niektórych aspektów życia społecznego – uwierzcie mi, jest warta każdych wyrzeczeń! Priorytetem jest dla mnie moja Rodzina i budowany wspólnymi emocjami i marzeniami Dom. Z wykształcenia jestem pedagogiem, jednak moich doświadczeń zawodowych nie można opisać w kilku zdaniach. Wśród znajomych mam przydomek Zołza – i coś w tym jest. W wolnych chwilach latam na miotle, gotuję eliksiry i popełniam czary-mary, uważając żeby po raz kolejny nie spłonąć na stosie. Jestem zbudowana z kontrastów - lubię milczeć, ale jednocześnie zawsze muszę mieć „ostatnie słowo”. Wierzę w potęgę Ludzi i doświadczeń i uważam, że w życiu nic nie jest rolą przypadku i „zbiegu okoliczności” (w końcu jakoś tutaj trafiłam!). Fascynują mnie proste podróże do (nie)zwykłych miejsc i (nie)powtarzalne Spotkania z Ludźmi. Celebruję „drugie życie” przedmiotów, nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt i tupotu małych stóp oraz poranka bez kubka CIEPŁEJ kawy z ekspresu. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami możemy odczarować to nieco smutne miasto i mamy realny wpływ na jakość życia nas i naszych Dzieci w Koninie!
PODOBNE WPISY
Lany poniedziałek w Alpakarni
W poniedziałek wielkanocny odwiedź alpaki!
Spacer w Alpakarnii zimową porą
Spacer w alpakarnii to niezwykłe przeżycie
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ