CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Muzeum Okręgowe w Koninie ponownie otwarte - atrakcje, dni i godziny otwarcia

Muzeum Okręgowe w Koninie ponownie otwarte - atrakcje, dni i godziny otwarcia

Już od wtorku 2 lutego...

Muzeum Okręgowe w Koninie

...ponownie otwarte

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w związku z nowymi wytycznymi i łagodzeniem restrykcji sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii w Polsce, już od wtorku od dnia 2 lutego 2021 r. Muzeum Okręgowe w Koninie będzie ponownie dostępne dla osób zwiedzających.


Do tej pory dla zwiedzających dostępny był jedynie ogród muzealny, który stwarzał okazję do rodzinnych spacerów. Decyzją rządu od 1 lutego dostępne dla zwiedzających będą placówki kulturalne w Polsce - konińskie muzeum tym samym ponownie ugości Was w przestrzeni sal wystawienniczych już od wtorku (przypominamy, że większość muzeów w Polsce w poniedziałki jest nieczynna).

DNI I GODZINY OTWARCIA MUZEUM OKRĘGOWEGO W KONINIE


wtorek-piątek: 10.00 – 18.00

sobota-niedziela: 14.00-18.00

Konin-Gosławice
ul. Gotycka - wejście od strony spichlerza 
e-mail: muzeum@muzeum.com.pl
telefon: 63 242 75 99

Muzeum Okręgowe w Koninie

Oddalone o zaledwie kilkanaście minut drogi od centrum Konina Muzeum zaprosi Was do niezwykłej podróży w głąb czasu. Zajmujące ekspozycje, piękne otoczenie i urokliwe położenie na brzegu Jeziora Gosławskiego to tylko nieliczne z atutów tego miejsca.

W klasycystycznym spichlerzu czeka na Was Gosław – słoń leśny, którego szczątki sprzed ponad 100 tysięcy lat odnaleziono na terenie pobliskiej kopalni. Z pewnością zrobi na Was wrażenie model słonia, w skali 1:1 odtwarzający prawdopodobny wygląd tego potężnego ssaka, a także uzupełniona interaktywną makietą ekspozycja poświęcona górnictwu.

Zajrzyjcie też do zamku, w którego murach na stałe gości zachwycająca kolekcja biżuterii, galeria malarstwa oraz unikatowy zbiór lamp. Tutaj również znajdziecie fascynujące ekspozycje, przybliżające dzieje miasta i regionu. Uważajcie jednak, by zwiedzając, nie zbudzić zamkowego ducha!

Będąc na terenie Muzeum, odwiedźcie budynek zrekonstruowanego dworku, wypełnionego sprzętami i bibelotami z dwustu- i trzystuletnią historią.

Z dworkiem sąsiaduje skansen etnograficzny, w skład którego wchodzi chałupa, stodoła i dwa wiatraki, a także kolekcja maszyn rolniczych, kapliczka i pasieka. Przekonajcie się sami, jak niezwykłą magią, spokojem i urokiem przepełnione jest to miejsce i znajdźcie w nim swój własny, ulubiony zakątek!

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ