CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Najsłodszy dzień w regionie ... tylko w Muzeum Okręgowym w Koninie
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Najsłodszy dzień w regionie ... tylko w Muzeum Okręgowym w Koninie

To był wyjątkowo słodki dzień i zapewne najsłodsze święto w Koninie i okolicy.

Wielki Dzień Pszczół w Muzeum Okręgowym w Koninie

To już tradycja, że w sierpniu spotykamy się w skansenie etnograficznym Muzeum Okręgowego w Koninie, aby wspólnie bawić się podczas imprezy plenerowej, której głównymi bohaterkami są pszczoły. Te sympatyczne, żółte, pękate stworzenia to również jedne najpożyteczniejszych zwierząt na świecie i najbardziej potrzebni mieszkańcy naszej planety.  Bo, jak powiedział Albert Einstein...

"Jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną cztery lata istnienia."


Dlatego tak istotna jest edukacja pokoleń o tych niezwykłych owadach i zapylaczach. Pszczoły bowiem nie tylko produkują miód - tak lubiany, słodki i zdrowy eliksir. Są jednym z najbardziej kluczowych zapylaczy i elementem ekosystemu kluczowym dla rolnictwa, sadownictwa, ogrodnictwa. 
Pracownicy Muzeum Okręgowego w Koninie jak co roku zaprosili małych i dużych mieszkańców naszego miasta i okolic do wspólnej zabawy i zajęć o charakterze edukacyjnym i artystycznym. Podczas zorganizowanej w sobotę imprezy goście mieli niepowtarzalną szansę uczestnictwa w warsztatach, spacerze edukacyjnym szlakiem roślin miododajnych, grze plenerowej, w której do wygrania były atrakcyjne pakiety nagród ufundowanych przez partnerów imprezy. Nie zabrakło również inspirujących i pouczających rozmów z bartnikiem i właścicielem okolicznej pasieki, możliwości zakupu miodów i pyłków pszczelich, obserwacji akcesoriów wykorzystywanych w pszczelarstwie, degustacji i słodkich poczęstunków. 
Pogoda była piękna, a i okoliczności przyrody muzealnego ogrodu zachęcały do rodzinnych spacerów i relaksu. 
Dziękujemy i gratulujemy inicjatywy!
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ