CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Nauka niezależnego życia w Parku Samodzielności

Nauka niezależnego życia w Parku Samodzielności

9 maja uroczyście otwarto Park Samodzielności. W Osadzie Janaszkowo (Wąsosze, gmina Ślesin) na wyrównanym gruncie stanęły urządzenia, które imitują przeszkody - krawężniki, schody, nierówności. Z podobnymi barierami w codziennym życiu spotykają się osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. 
 
- Już dawno planowaliśmy stworzenie miejsca pod chmurką, gdzie osoby z niepełnosprawnościami nauczą się bezpiecznie pokonywać przeszkody. Dzięki darowiźnie od Fundacji ORLEN sfinansowaliśmy zakup urządzeń i wyrównanie terenu - podkreśla Zuzanna Janaszek-Maciaszek, Prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. - Przed nami jeszcze spora inwestycja. Musimy wykonać powierzchnię pod urządzenia. I tutaj mój apel do wszystkich, którzy mogli i chcieliby pomóc w tej kwestii.      
 
W Parku Samodzielności będą też odbywały się treningi dla osób pełnosprawnych – asystentów i wolontariuszy, którzy muszą wiedzieć jak pomagać osobom poruszającym się na wózkach pokonywać przeszkody w terenie.
 
Osoby zainteresowane wspieraniem działań Fundacji PODAJ DALEJ proszone są o e-mail: kontakt@podajdalej.org.pl lub telefon 63 211 22 19. „W Fundacji PODAJ DALEJ nauczymy Cię czerpać radość z pomagania!”

Więcej informacji na www.OsadaJanaszkowo.pl
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Znamy Człowieka bez barier 2021!
Tytuł „Człowiek bez barier” to jedna z najwa...
Warsztaty arte…terapeutyczne dla dzieci Fundacji Konin Dzieciom dobiegły końca
To były niezwykłe spotkania ze sztuką, muzyką, tańcem, s...
„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!
CH Ferio Konin i Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młod...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ