CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Niezwykle warsztaty dla dzieci w Puzzle Centrum Terapii i Rozwoju

Niezwykle warsztaty dla dzieci w Puzzle Centrum Terapii i Rozwoju

Od kwietnia w PUZZLACH odbył się cykl fantastycznych warsztatów dla dzieci. Przeprowadziły je wspólnie Iwona Miśkiewicz, Marlena Babiak i Małgorzata Urycka.
 
Pomysł warsztatów w „Puzzlach” jest wynikiem wielu rozmów z rodzicami dzieci, które w wyniku pandemii przez długi czas zmuszone zostały do życia online. Tematyka warsztatów została oparta na trzech słowach: emocje- myśli-zachowanie. Grupa składała się z uczniów klas 3 - 6. Odbyło się dziesięć spotkań. Warsztaty miały formę zajęć rozwojowych, opartych na kreatywności i pomysłach dzieci. Na bazie zainteresowań i zabaw dzieci tworzone były sytuacje społeczne, dzięki którym nasi podopieczni mieli możliwość ćwiczyć umiejętność komunikacji bez przemocy, uczyć się od siebie nawzajem, rozwijać wiarę i pewność siebie. Podróżowaliśmy w głąb siebie poznając tajniki rozwoju naszego mózgu i ciała. Graliśmy na żywo bez komputera w Minecraft. Dołączyliśmy również do tajemniczego kręgu Indian. Przeszliśmy emocjonalny tor przeszkód. Zorganizowaliśmy własny Lego Master Show. Nie mogło zabraknąć też gry terenowej i spotkania z własnym drzewem w lesie. Poznawaliśmy tajniki jogi. Tematyka i różnorodność działań dała nam możliwość stworzenia zgranego i współpracującego ze sobą zespołu. - relacjonują organizatorki warsztatów. 

Planujemy kontynuację zajęć, bo taka jest potrzeba ze strony ich uczestników, a dla nas to przyjemność tworzyć przestrzeń do rozwoju i pozytywnych emocji wśród młodych ludzi naszego miasta. - dodają.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Tancerze "Rytmixu" powitali nowy rok szkolny
Studio tańca RYTMIX świętują rozpoczęcie roku i powr&oac...
Jak rozmawiać z psem
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ