CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Niezwykły Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Niezwykły Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury

W miniony poniedziałek - 1 czerwca - po niemalże 3 miesiącach izolacji swoją działalność wznowił Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie...

 

Ta data z całą pewnością zapisze się na kartach historii tego miejsca. 1 czerwca obchodzimy bowiem święto wyjątkowe tak, jak wyjątkowa jest na mapie naszego miasta oferta działań i zajęć MDK dedykowanych najmłodszym mieszkańcom Konina.

Dzień Dziecka był od lat inspiracją i tematem niezwykłej imprezy plenerowej organizowanej dla dzieci przez dyrekcję i kadrę Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Dzisiaj jednak ten dzień dla wszystkich miał zupełnie inny charakter i formę świętowania - był bardziej kameralny, prywatny, rodzinny i podlegał restrykcjom sanitarnym. Taka również będzie najbliższa przyszłość wszystkich inicjatyw, wydarzeń i zajęć organizowanych przez instytucje kultury i sztuki oraz ośrodki edukacji i wychowania. Reżim sanitarny i troska o bezpieczeństwo, zdrowie i życie uczestników zajęć zdeterminuje i diametralnie zmieni formę i zasięg planowanych na najbliższe miesiące wydarzeń.

Dyrekcja i kadra edukatorów i artystów Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie nie poddała się w wysiłkach, aby ten szczególny dzień był radosny, pełen uśmiechu i spontanicznych animacji dedykowanych dzieciom. Inauguracji zajęć towarzyszyła miła niespodzianka w postaci kolorowych dekoracji otoczenia i wnętrza budynku MDK, a ostatni czas był dla jego kadry wyjątkowo pracowitą okazją do stworzenia teledysku dedykowanego dzieciom.


W poniedziałek 1 czerwca... w Dzień Dziecka MDK w Koninie otworzył swoje drzwi dla małych wielkich bohaterów tego dnia i zaprosił ich do swoich kolorowych wnętrz i udziału w kreatywnych zajęciach.

- Cieszymy się bardzo, że wracamy. Cieszymy się, że dzieciaki mogą już przychodzić. Wiemy, że jest grupa dzieci, które absolutnie czekały - już były tak zmęczone siedzeniem w domu i tą zdalną pracą przy komputerze. Te "nasze" dzieciaki - nasi podopieczni przyzwyczajeni są do kontaktów z nami, z innymi dziećmi i tych kontaktów bardzo im brakowało. - powiedziała we wczorajszej rozmowie dyrektor MDK Lucyna Lenard-Woźniak 

Prawdą jest, że zajęcia w MDK będą zmodyfikowane reżimem sanitarnym - bardziej kameralne, realizowane w grupach o zmniejszonej liczebności, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.

- Musimy z wielką ostrożnością podchodzić do tego, co robimy i w jakich grupach. (...) Ostrożności nigdy dosyć, dlatego są mniejsze grupy, dlatego przede wszystkim są zajęcia indywidualne bądź w grupkach 2-osobowych plus instruktor. Grupy taneczne, które zazwyczaj są liczne dosyć, też są bardzo "okrojone" w zależności od wielkości sali, na których zajęcia są prowadzone. Dlatego nie jest to wszystko dla nas łatwe i myślę, że dla dzieci też nie. - podkreślała Lucyna Lenard-Woźniak.

Prawdą jest jednak również deklaracja, że nadal (a teraz z jeszcze większą troską i uważnością) najważniejszymi bohaterami zajęć MDK pozostaną dzieci, a ich potrzeby, pragnienia, niepokoje, obawy i tęsknoty oraz doświadczenia czasu izolacji zmodyfikują tematykę zajęć organizowanych przez kadrę Młodzieżowego Domu Kultury. To w ich postulaty niezmiennie wsłuchują się bowiem organizatorzy tychże zajęć - teraz opinie i potrzeby dzieci będą szczególnym wyznacznikiem kierunku działań MDK.

- Myślę, że w tym roku skala naszej pracy we wakacje będzie dużo większa niż zazwyczaj. Po pierwsze dlatego, że taka jest potrzeba chwili. Myślę, że gro dzieci na wakacje nigdzie nie pojedzie, więc trzeba im zapewnić jakieś atrakcje tutaj na miejscu - w mieście. Będziemy musieli przygotować fajne wakacje, zatem, będzie inny plan w czerwcu do zakończenia roku szkolnego, potem będziemy w czerwcu przygotowywać plan fajnych zajęć na wakacje na lipiec i sierpień. - zapraszała do udziału w zajęciach dzieci z Konina i okolic dyrektor MDK.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ