CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Noc Kultury w CKiS w Koninie - Smykofonia, warsztaty, koncerty i pokazy
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Noc Kultury w CKiS w Koninie - Smykofonia, warsztaty, koncerty i pokazy

Miniony weekend to był czas niepowtarzalnych spotkań Małych i Dużych Koneserów ze sztuką plastyczną, muzyczną, filmową… Wszystko odbywało się pod hasłem NOC KULTURY, a organizatorem działań artystycznych było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
Na wygłodniałych wrażeń małych odkrywców oczekiwali animatorzy realizujący warsztaty, pokazy, koncerty. Cykl animacji dla Dzieci rozpoczął koncert Smykofonia.

Smykofonia… w klimatach mocno podróżniczych

Koniec wakacji i podróże to tematy, które dominowały podczas koncertu dla małych melomanów pt. Smykofonia organizowanym przez Centrum Kultury  Sztuki w Koninie. W niewielkiej sali przy ul. Okólnej odbyło się niezwykłe muzyczne spotkanie Dzieci i Rodziców z muzykami. Koncert poprowadziła nieoceniona Ciocia Ada, która zabrała małych Gości CKiS w podróż do świata muzyki: śpiewu, tańca, rytmu, rytmu i melodii przy akompaniamencie m.in. werbla, puzonu, gitary, fortepianu, saksofonu…
Koncert tradycyjnie rozpoczęła wesoła melodia piosenki, w czasie której całe rodziny wyśpiewały gromkie “do, re, mi, fa, sol, la, si, do… wszystkie nutki z nami idą…”, otwierając przed nami zaczarowane wrota do magicznego świata muzyki, który uczy, bawi, rozśmiesza i porywa do wspólnego tańca.


Fenomenem Smykofonii jest interaktywny charakter koncertów, podczas których nie ma czasu i miejsca na smutek i nudę oraz specyficzne grono odbiorców - Dzieci najmłodsze… od niemowląt do słuchaczy w wieku przedszkolnym, którym towarzyszą często całe rodziny: starsze rodzeństwo, rodzice i dziadkowie. Dla nas udział w tych koncertach zawsze stanowi swego rodzaju niespodziankę - każdy spektakl muzyczny jest unikatowy i wyjątkowy, niepowtarzalny i zaskakujący, a o jego atmosferze stanowią niezwykli twórcy.

Kolejna Smykofonia w grudniu… my już się nie możemy doczekać i zapraszamy Was najserdeczniej!

W ramach działań artystycznych skierowany do Dzieci a zorganizowanych w obszarze Nocy Kultury 2018 zrealizowano również kreatywne warsztaty plastyczne pod hasłem NAMIOT SZTUKI, plenerowy koncert rodzinny SMYCZKOWO, FILMOWO, koncert młodych wokalistów NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI FILMOWE, pokazy polskich filmów animowanych THE BEST OF O!PLA #6 – „Teraz dzieci mają głos”.

To była ogromna przyjemność uczestniczyć w tak kreatywnych działaniach, których bohaterami, wykonawcami i odbiorcami były dzieci.

Fotografia: Anna Szwacińska

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Mikołajki w Kinie Helios
Mikołajki to wyjątkowy czas dla całej rodziny, a najleps...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ