CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Noc muzeów = Atrakcji Moc
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Noc muzeów = Atrakcji Moc

Zeszły weekend obfitował w liczne atrakcje i imprezy rodzinne, do których niewątpliwie zalicza się również Noc Muzeów. Noc Muzeów organizowana jest cyklicznie na terenie całej Polski, a w tym roku przypadła na sobotę 19 maja. Niezależnie od planów i zobowiązań, nie mogło nas tam zabraknąć. Tym bardziej, że pogoda okazała się wyjątkowo łaskawa, a harmonogram tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Okręgowym w Koninie zapowiadał się wyjątkowo obiecująco.

Wybraliśmy się, zatem, całą rodziną i... nie zawiedliśmy się! Do północy atrakcji dla Dzieci i dorosłych było co niemiara! W otoczeniu pięknego skansenu etnograficznego czekały na nas m.in. warsztaty rękodzieła artystycznego - warsztaty tworzenia z sizalu zorganizowane przez Galerię Rzeczowo Ładną, wikliniarskie i warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez Piotra Staszaka z Brudzewa, jarmark, ekspozycje i pokazy grup rekonstrukcyjnych z Konina (Sol Invictvs i Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej II Liceum Ogólnokształcącego), potańcówka i występy Kapeli z Kociny oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca Koło, a chleb ze smalcem znikał w oczach taki  był pyszny! Na okoliczność tegorocznej imprezy otwarto również i udostępniono zwiedzającym wnętrze wiatraka, chałupy, stodoły, kuźni. Dla zwiedzających przygotowano również pokazy walk “Chmurników” zaprezentowane przez wojów grodu Łekno.

Na ciekawych świata Małych Poszukiwaczy czekała tradycyjnie już ogromna piaskownica z poukrywanymi skarbami, a swoją pomocą w poszukiwaniach najmłodszym służyli detektoryści z Wielkopolskiego Forum Eksploracyjno-Historycznego, którzy wspierali małych “archeologów” profesjonalnym sprzętem i fascynującymi opowieściami.

W zamkowych murach na zwiedzających czekało atelier fotograficzne Foto Sypniewski, w którym całe rodziny mogły uczestniczyć w sesji zdjęciowej w stylu retro… w klimatycznym wnętrzu zamkowego klubu, korzystając z przygotowanej na tę okoliczność garderoby pełnej fantastycznych stylizacji... kapeluszy, futer, piór, sukienek! Na piętrze zamku na zwiedzających czekało również stoisko profesjonalnych wycen biżuterii i kosztowności zorganizowane dzięki uprzejmości rzeczoznawcy Antykwariatu Jubilerskiego Błaszczyk z Łodzi.

W spichlerzu na najmłodszych zwiedzających czekały kolejne atrakcje i fantastyczne spotkania: zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty rękodzieła, budowle z kreatywnych klocków MELI ufundowanych przez Park Miniatur Mikroskala, rozmowy z górnikami, którzy swoim galowym strojem zdecydowanie przykuwali dziecięcą uwagę.

Wygłodniali zwiedzający mogli również skorzystać z oferty Food Truck’a Central Park, odpoczywając na leżakach udostępnionych przez Centrum Informacji Miejskiej w Koninie.

Tegoroczna Noc Muzeów była dla zwiedzających nie tylko szansą podziwiania wystaw stałych i ekspozycji czasowych, ale i możliwością uczestniczenia w twórczych rozmowach, pokazach edukacyjnych i rodzinnych warsztatach. Najważniejsze dla nas jest jednak to, że Muzeum Okręgowe w Koninie po raz kolejny udowodniło, że nauka może być fantastyczną zabawą i niezapomnianym przeżyciem. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne imprezy plenerowe.

Jeśli tym razem nie udało się Wam uczestniczyć w atrakcjach zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Koninie i podziwiać piękna tamtejszego otoczenia i ogrodu… to nic straconego. Kolejna impreza plenerowa organizowana w Muzeum niebawem - już dziś zapraszamy Was z całymi rodzinami na Dzień Pszczół!

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Muzeum Okręgowe w Koninie wciąż zamknięte
Możliwe spacerki tylko po muzealnym ogrodzie
Kolęda Tysiąca Serc w Koninie
Młodzi artyści zaprezentują znane kolędy w nowych aranża...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ