CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Obóz Małych Odkrywców!

Obóz Małych Odkrywców!

Kiedyś musi być ten pierwszy raz
 
Jest człowiekiem ogromnie zajętym o wielkim sercu i gotowością do pomagania. Przyznał, że jest w Koniniepo raz pierwszy. O kim mowa?To Filip Chajzer dziennikarz i prezenter, który wczoraj odwiedził Podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.
 
Kilka tygodni temu otrzymał e-mail z zaproszeniem na kolonie MałychOdkrywców, w których uczestniczą dzieci niepełnosprawne z całej Polski. Zaproszenie przyjął z radością. Jak sam powiedział, historia zatoczyła koło.Prawie 30 lat temu jego ojciec Zygmunt Chajzer zaangażował się w akcję organizowaną przez doktora Piotra Janaszka. Zabrali wtedy dzieciaki niepełnosprawne na wyprawę za ocean.
 
W Mikorzynie koło Konina, gdzie spędzają wakacje Mali Odkrywcy, poniedziałkowy poranek (20.08) upłynął na intensywnych przygotowaniach… Pracownicy z zaprzyjaźnionej firmy SmurfitKappa przywieźli ze sobą dwa ogromne zamki, tarcze, hełmy, a nawet zbroje! Wszystko z tektury. To właśnie dzięki nim dzieciaki mogą w tym roku uczestniczyć w koloniach za darmo.
 
Wszyscy szykowali się do bitwy – bitwy o miecz! Drużyny przyozdabiały swoje wojenne stroje. Dzieciaki malowały zamki, a kiedy przyjechał Filip Chajzer, musiał strzec mieczy.Nie było łatwo, ale przecież chodziło przede wszystkim o świetną zabawę i dużo uśmiechu – a to jest coś, czym Filip obdarza w dużych ilościach. Dzieci dowiedziały się, że Filip na rolkach pokonuje codziennie blisko 30 km przez Warszawę, a jako dziecko marzył, aby zostać policjantem lub aktorem!

Kolonie Mali Odkrywcy organizujemy tak, jak nauczył nas doktor Piotr Janaszek – po prostu leczymy uśmiechem! Obóz prowadzi Danuta Grodzka – harcerka i pielęgniarka, która wszystkiego uczyła się u boku doktora będąc jeszcze nastoletnią uczennicą Liceum Medycznego. Formuła kolonii Mali Odkrywcy oparta jest na metodyce harcerskiej. Są zastępy, totemy, uczestnicy zdobywają sprawności. Króluje tu zasada fair play. Wielu rodziców podkreśla, że dla ich dzieci są to pierwsze prawdziwe wakacje. Wcześniej zawsze wyjeżdżali z rodzicami.

Bezpieczeństwo opiekę i świetną zabawę na kolonii zapewniają wychowawcy opiekunowie i wolontariusze – wszyscy odpowiednio przeszkoleni, ludzie z pasją i empatią. Potrafią przez zabawę uczyć samodzielności po to, aby z Małych Odkrywców wyrośli młodzi, niezależni ludzie, dla których niepełnosprawność nie będzie przeszkodą w realizacji marzeń!

Jesteśmy przekonani, że Ci młodzi, pełni pasji "Mali Odkrywcy" zabiorą ze sobą do domu wiele pięknych wspomnień.

Chcecie zobaczyć jak wygląda ich codzienność nie tylko na wakacjach. Zapraszamy na film.


 
             

Tekst: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
Zdjęcia : Marika Sypniewska
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Zaplanuj Dzień Dziecka z Bricks 4 Kidz
Zapraszamy na odlotowe warsztaty z klockami Lego®.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ