CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2022 w Przedszkolu nr 7 w Koninie

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2022 w Przedszkolu nr 7 w Koninie

Ostatnie dni września w Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek” są czasem szczególnie radosnym, gdyż właśnie wtedy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadający 20 września.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się od debaty u Pana Prezydenta, w której uczestniczyło 18 konińskich przedszkoli. Przedszkole nr 7 reprezentowała Pola Łaz – Jastrząbek z gr. V „Pszczółki”. Było to bardzo emocjonujące wydarzenie, dzieci zasypały Pana Prezydenta gradem pytań, nie bały się zadawać nawet tych trudnych, osobistych, a spotkanie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

W poniedziałek 19 września wszystkie dzieci spotkały się z panią Anią, przebraną za przedszkolaka, która rozdała im bilety wstępu na uroczystość. Podczas tego wydarzenia dzieci opowiedziały z czym kojarzy im się zabawa oraz spośród wysypanych z worka przedmiotów wskazały te, które służą do zabawy. Przedszkolaki poznały ideę organizacji Dnia Przedszkolaka, a także odśpiewały Hymn Przedszkolaka.

Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczystość, która odbyła się 20 września. Głównym celem tegorocznego święta było zapoznanie dzieci z zabawami i grami z dawnych lat. Przedszkolaki z dwóch najmłodszych grup „Misiów” i „Biedronek” wzięły udział w podchodach przygotowanych z pomocą dzieci z grup starszych, natomiast pozostałe przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o grach i zabawach z dawnych lat oraz z wielkim zaangażowaniem konstruowały i uczestniczyły w starych i zapomnianych zabawach jak gra w klasy, w gumę, kapsle, Ciuciubabce, czy w zabawie w kolory. Radość i śmiech przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały medale „Prawdziwego Przedszkolaka”, a także dyplomy. Pani dyrektor złożyła dzieciom życzenia i zaprosiła przedszkolaków na słodki poczęstunek – talerze owoców i soczek. Mamy nadzieję, że dzieci będą nie tylko miło wspominać ten dzień, ale także częściej wykorzystywać stare gry i zabawy w swoim wolnym czasie.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Jesień w "Leszczynowej Górce"
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitowała ona...
Międzynarodowy Dzień Prawa Dziecka w Przedszkolu nr 16 w Koninie
Już kolejny raz Przedszkole nr 16 w Koninie włączyło się...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ